2012 – 2018 sonbahar kış sezonu örme bebek elbisesi

2012 – 2018 sonbahar kış sezonu örme bebek elbisesi
11 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Bütün çocuklar annelerinin babalarının bir tanesidirler.  Onlar için neler yapmayız ki…

Alışveriş için tüm mağazaları dolaşır gezeriz, bütçemize uyan bebeğimize yakışacak kıyafetleri alırız, bazen de el emeği göz nuru elişlerimiz ile çocuklarımızı giydiririz.

El emeği göz nuru örgülerimiz annelerimizin zamanından günümüze taşınmış, birbirinden şık, birbirinden güzel örgüler ile çocuklarımızı giydirebiliriz.

İşte bu sırada çevremizdeki yüncüleri dolaşır iki tuma yün ile renk renk model model kıyafetler örebiliriz.

Bugün sizler için kolayca örebileceğiniz, hem de örmekten zevk alacağınız bebeğiniz için çok şirin askılı kloş bir elbise modeli tarif edeceğim.

Malzemeler:

2 adet Nako Bebe Yünü

4 numara 1 çift şiş

Yapılışı :

Bebeğimizin elbisesi ön ve arka olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Önce ön parçasını etek ucundan örmeye başlayalım. 4 numara şişimize 100 ilmek atarak 3 sıra haroşa örelim. Daha sonra düz örgü ile elbisemizin uzunluğunu istediğiniz boya kadar örün. Etek boyu tamamlandıktan sonra göğüs kısmını kol kesimine kadar iki ters iki yüz şeklinde lastik örün.

Sıra kol oyuntusu ve askı bölümünü yapmaya geldi. Kol oyuntusunu vermeniz için örgünüzün her iki yanından 8 er ilmek keserek orada düz bir örgü elde edin, ve örgünüze her iki yandan birer ilmek eksilterek / şeklinde yukarıya doğru daraltarak örün. Örgünüzü elbisenin askısını  ve yakasını bırakacağınız bölüme kadar örün.

Örgünüzün orta kısmını bulup her iki yandan 12 şer ilmek düz bir şerit halinde yani toplam 24 ilmek kesin, böylece yaka düzlüğünü yapmış olacaksınız. Sonra her iki yandan 10 ar ilmek ile askılarını istediğiniz ölçüde uzatarak tamamlayın.

Elbisenin arka parçasını da aynı tarif edildiği şekilde örün ve iki parçayı birleştirin.

İşte sizlere bebeğiniz için çok şık bir kışlık elbise. Mutlu güzel günlerinde giymesi dileğimizle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git