Kurdeleler, boncuklar, renkli iplikler, rengarenk düğmeler ve aklınıza gelebilecek dikiş kutunuzun yakınlarında olabilecek her şey. Yepyeni ve kimsede olmayan, sadece size ait bir abajuru yapmak için yeterli bu malzemeler.

Öncelikle ne tarzda bir abajur yapacağımıza karar veriyoruz. Mobilyalarımız klasik mi ya da bu abajuru hangi odada evimizin hangi köşesinde kullanacağız gibi soruları cevaplayarak gidip sade, şık ve eşyalarımıza uygun bir abajur alıyoruz zevkimize göre (düz renk olursa üzeride daha çok şey yapma şansımız olabilir tabi ki; boncuklar takacağız, iplerle çiçekler işleyeceğiz vs.).

Zevkimize göre ya normal bir dikiş iğnesi kullanarak ince ipliklerle ya da daha büyük bir dikiş iğnesi kullanarak daha kalın rengarenk ipliklerle abajurumuzun üzerine istediğimiz deseni işleyebiliriz. Yaptığımız bu işlemelerde boncukları da kullanabiliriz. Hatta boncukları kullanarak ajurumuzun alt kısımların şıkır şıkır parlayan ve sallanan süslemeler de yapabiliriz.

Alıp üzerinde istediğimiz değişiklikleri yapabileceğimiz birkaç abajur görelim.Kategori: Dekorasyon, El Sanatları Yazar: admin Yorum yapılmamış 4.592 kez okundu. Tarih: 1 Aralık 2012

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.