2017 Yeni Yazma Oyaları Örnekleri

2017 Yeni Yazma Oyaları Örnekleri
20 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 49 kez okundu.

Yeni yıla hazırlanırken daha önce hazırlamış olduğumuz yazma oyaları örnek modellerimizi de gözden geçirip sizler için tekrar güncelledik. Umarım yazımız ve resimler sizlere fayda sağlamıştır. Yorumlarınız ile bize katkıda bulunabilirsiniz.

Yazmalar çok eski yıllardan beri annelerimizin başlarında gördüğümüz, el emeği göz nuru ile çeşitli gül, çiçek ve motiflerden örerek başlarına örttükleri güzel örtülerdir.

2017 yılı yeni yazma modeli örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kimi iğne oyası, kimi tığ işi, kimi mekik oyası, boncuklu, pullu oyalı yazmalar o kadar çok model ve renk yelpazesi ile buluşuyor ki, hepsi birbirinden güzel, hepsi birbirinden şık göz alıcı güzelliklere kavuşuyor.
Sizlerle 2017 modası yeni yazma örneklerini ve uygulanan çemberleri paylaşmak istiyoruz.

2017 Yeni Yazma Oyaları

Yazmaların üzerindeki desenlerine uygun çeşitli kenar oyaları bulunmaktadır. Örneğin; üzüm salkımı desenli bir çemberin kenarına tığ işi ile veya iğne oyası ile üzüm motifli oyalar yapılır ve böylece bir bütünlük sağlanır.

Yazma oyaları genellikle renkli masır iplerden örülerek yapılır, masırlardan yapılan oyalar pek fazla ütü istemez ve örüldüğü gibi düzgün dururlar. Hele ki iğne oyaları onlar çok büyük emek ister ve ayrı bir güzelliktedir. Ülkemizde çeşitli yörelerde iğne oyaları yapılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git