Sonbahar derken havaların soğumasıyla birlikte kış geldi. Kışın gelmesiyle birlikte dolaplarımızdaki kışlık kazaklarımızı gözden geçirirken;  yenilerine ihtiyacımız varsa bu yılın moda kazak modellerini de gözden geçirelim ki alış verişimizi buna göre yapalım.

Bu sene kazak modelleri çok güzel, öyle üzerine oturan dar bady türü kazaklar değil, salaş, giydiğiniz bedenden iki beden daha büyük, üzerinizde dökümlü duracak rengarenk kazaklar ünlü mağazalarda sizlerle buluşmayı bekliyor.

2013 yılında parlak renklerin kullanıldığı renk renk ve döküm döküm duran kazaklar ile altlarında tayt ile kombin edilmiş ve uzun çizmelerle tamamlanmış şık ve bir o kadar da rahat bayanları göreceğiz. Bu yılda düz renk taytların yerini renkli taytlar alıyor, böylece o kazağıma bu uydu bu uymadı sorunu kalmıyor ve gençler daha rahat giyinecekler.

Parlak kumaşlardan yapılmış kıyafetlerin yanı sıra, büyük mağazalarda sarı, yeşil, kırmızı ve mavi renklerden hazırlanmış kıyafetleri göreceksiniz ve 80 ‘li yıllarda moda olan hardal sarısı yine günümüzde moda renkler arasında yerini aldı. Yeşil bir taytın üzerine mavi bir kazakla kombin edilmesi gençlerin artık renk uyumunu bırakarak rahatlıkla her rengi yan yana kullanabilmesini amaçlıyor.

Modacılar zıt renkleri bir arada kullanarak 2013 yılında yeni bir trend yakaladılar. Özellikle kazaklarda renk uyumuna artık hiç dikkat edilmeden istenilen tüm renkler kullanılarak hazırlanmış renkli kazaklar 2013 yılında çok moda.

Pudra renkleri, zümrüt yeşili, kahverengiler, maviler, kırmızı ve mor renklerden hazırlanmış, üzerine bir kemer takılarak kazaktaki bolluk biraz  bele oturtulmuş  V  ve yuvarlak yakalı kazaklar 80’li yıllardaki gibi günümüze de damgasını vuruyor. Balıkçı yaka kazaklar, önleri hayvan figürlü kazaklar, leopar desenli kazakları özellikle bu yıl dolabınızda bulunması gerekmektedir.

Geçmiş yıllarda hep hazır giyim ve trikoya yönelmiştik. Ancak 2013 yılında el örgüsü kazaklar çok moda ve örmeyi bilen bayanlar parlak ve canlı renklerden istedikleri model kazaklarını örmeye  başladılar.

2013yılı moda renklerden hazırlanmış el örgüsü ve hazır giyimden seçtiğimiz bazı kazak modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.Kategori: Genel, Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 1.865 kez okundu. Tarih: 25 Aralık 2012

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.