2014 Kış Modası Uzun Etek Modelleri

Rahatlığın simgesi haline gelen etekler farklı modellere ayrılmışlardır. Uzun, kısa, mini gibi farklı isimler alan eteklerden uzun etekler daha çok tesettürlü bayanlarca tercih edilmektedir. Yalnızca tesettürlü bayanlara özel olarak değil de her türlü bayan için geliştirilen uzun etekler de kendi aralarında farklı model ve renklere ayrılmışlardır. Bu eteklerin özelliği ise kombin yapılacağında ortaya çıkmaktadır.

Uzun Etek Kombinleri

  • Kış aylarının gelmesiyle daha kalın ve sıcak tutan kumaştan üretilmeye başlanan etekler bu sezonda en çok Mevlana modelle karşılarınıza çıkacaktır. Mevlana model ismini Hz. Mevlana’nın kıyafetine benzemesinden almıştır. Aynı onun giysisi gibi belden aşağıya doğru bolalarak inen modellerdir. Bu eteklerin gömleklerle ya da bluzlarla Kombinlenmesi gerekmektedir. Eğer boyunuzu uzun göstermek isterseniz eteğinizi, etek boyunuzdan biraz daha uzun alıp altına topuklu bot tercih edebilirsiniz.
  • Kot ve uzun etekler ise sor giyimi seven bayanlarca kullanılabilecek modellerdendir. Bu etekler tişörtlerle kombinlenebileceği gibi kazaklarla ya da Sweatshirtlerle de kombinlenebilecektir. Bu etekler genelde Converse tarzı botlarla ya da spor ayakkabı modelleri ile kullanılmalıdır.
  • Yırtmaçlı, penye, uzun etekler daha çok yaz aylarında tercih edilen eteklerdir. Ama kumaşının kalınlığı ile kış aylarında kullanılabilecek türleri de vardır. Bu eteklerin kısa, bilekte botlarla ve dar trikolarla giyilmesi gerekmektedir. Bu tarz penye etekler fazla kilolu bayanlara önerilmez.


Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 515 kez okundu. Tarih: 5 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.