2018 Sonbahar Maskülen Modası

2018 Sonbahar Maskülen Modası
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

2017 Sonbahar Maskülen Modası

Dilimize maskülen olarak geçen kelime Fransızca ’da masculin olarak kullanılan ve erkek anlamına gelen kelimedir. Özellikle son dönemlerde kendini daha da fazla göstermeye başlamış bir tarz olan maskülen modası, erkek kıyafetlerinde ufak değişiklikler yapılarak, hatta çoğu zaman değişiklik yapılmadan olduğu gibi kadın modasına uygulanmasıyla ortaya çıkmıştır. Bayan giyiminde pantolon ve cekete kravat, şapka, fular kullanımı ile desteklenerek rahat bir görünüm kazandırıyor. Maskülen tarzı kıyafetlerde çoğunlukla koyu renklerin ve krem rengini hâkim olduğu görünmektedir.

Modayı yakından takip eden bayanların göz ardı etmediği ve sıklıkla kullandığı bir tarz haline gelmiştir. Maskülen tarz kıyafetler ilk olarak bayanların smokin giymesi ile ortaya çıkmıştır. Giyim tarzı insanın iç dünyasını ve kişiliğini yansıtır. Kendine güvenen ve güçlü olduklarını tarzlarına yansıtmak isteyen bayanların da tercihi haline gelmiştir. Maskülen tarzında bayanlar genellikle bol kesimli pantolon tercih etmekte ve üzerine taktıkları kalın kemerlerle erkek görünümüne kavuşmaktadırlar. Çok sıklıkla karşımıza çıkan maskülen moda beraberinden birçok tartışmayı da getirmiştir.

Kimileri kadınların kadınsılığını kaybettiğini düşünürken, bir kısım da kadınların kendilerini daha güçlü hissettiği ve rahat olabildiği için kullanılması gerektiğini savunmaktadır. Her iki görüşünde kendine göre haklı sebepleri vardır. Sonuç olarak moda içinde kendini tutturmuş belli bir yeri olan tarz haline gelmiştir. Moda dergilerinde moda programlarında ilk gördüğümüz zamanlar garipsemiş olsak da son zamanlarda herkesin gözü bir nebzede alışmış durumdadır. Maskülen modasının bir diğer yönü de hem gece hayatında hem de günlük hayatta kullanılabilmesidir. Erkeksi bir görünüm kazandırdığı için şıklık biraz uzaklaşmış olsa da tamamen bırakmadığından çokça tercih edilmektedir. Sürekli gelişen yenilenen moda sürprizlerle dolu ve kendini kabul ettirmeye hazır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git