2018 ilkbahar Modası Düğünde Giyilebilecek Etek Modelleri

2018 ilkbahar Modası Düğünde Giyilebilecek Etek Modelleri
7 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.

2018 ilkbahar modası düğünde giyilebilecek etek modelleri

Düğün gibi özel günlerde kadınlar giyimlerine bir kat daha özen gösterirler. Tıpkı gelinlik gibi alınan abiyeler de çoğu zaman bir kez giyilip, daha sonra dolabın bir köşesinde unutuluyor. Özellikle yaz aylarında birçok düğün, nişan üst üste geliyor ve giyim kombini yapmak zorlaşıyor. Tek parça abiyeler kurtarıcı olsa da düğün konseptlerinin çeşitlenmesi ile birlikte her abiye de her düğünde giyilmiyor. Son yıllarda klasik bilinen çalgılı, yemekli, salon düğünlerinin yerine kır düğünü, havuz başı düğünü, otel düğünleri hatta deniz kenarlarında sahil ve yatta düzenlenen düğün törenleri alıyor.

2018 ilkbahar modasında yer alan birçok etek modeli de abiyelerin yerine düğünlerde kullanım için gayet uygun görünüyor. Eğer ilkbahar sezonunda bir düğüne davetliyseniz, istediğiniz etek modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir kır düğünü ile bir otel düğünü için giyeceğiniz kıyafet asla aynı olmaz. Aynı zamanda kuzeninizin düğününde özeneceğiniz şıklık ile uzaktan tanıdığınız bir kişinin düğünündeki giyim şıklığınızda değişecektir. Öncelikle düğünü olan gelin veya damada yakınlık dereceniz, daha sonra ise düğün yapılacak mekân kombininizde etkili olacaktır.

Düğün Konseptine Uygun Tercihler

Bir kır düğününe gidiyorsanız, çok uzun etekler tercih etmemelisiniz. Çimlerde rahat edebileceğiniz dolgu veya kalın topuklu bir ayakkabı ile kombin edebilirsiniz. Böylece eğlenirken eteğiniz bacaklarınıza dolanmaz ve özgürce hareket edebilirsiniz. Vücut tipinize göre asimetrik kesimli uçuşan bir etek, A kesimli bir etek, özellikle çiçek ve kelebek desenleri kır düğünlerine çok yakışacaktır. Bohem tarz sahibi kişiler diz altında biten taba renklerde bir eteğin beline koyu kahve bir kemer ve çık bir bluz ile kır düğünü daveti için hoş bir kombin oluşturabilir. Kır düğünleri neşeli ve samimi bir düğün olduğu için böyle bir konsept söz konusu olduğunda kalem eteklerden uzak durmalısınız. Fakat otel, yat veya yemekli düğünlerde şıklığı bir tık arttırmanız gerekir. Vücudunuza tam oturan dizde biten kalem etek – stiletto ve yakası taş işlemeli şık bir bluz kurtarıcı olabilir. Çok yakın bir akrabanızın düğününde uzun bir eteğin üzerine son trendlere uygun olarak gipürlü veya taş işlemeli bir bluz giyin. Kombini aksesuar kullanımı ile zenginleştirebilir, havalı bir topuz modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git