2015 Kış Modası Eldiven Modelleri

Eldiven elleri korumak için kullanılan çok önemli bir aksesuardır. Eller gerek soğuğun etkisiyle gerekse kuru havanın yarattığı çatlaklarla kışın oldukça kötü bir hal alabilmektedir. Bir de buna havanın soğukluğu eklendiğinde eller için çatlama, açılma, kuruma gibi sorunların başlaması kaçınılmaz olacaktır. Bütün bunların önlenmesi için kış aylarında ellerin en büyük yardımcısı eldivenlerdir. Özellikle bu kışın çok sert geçmesi öngörüleri gündem de iken sizinde sevdiğiniz renk ve modellerde eldivenlere sahip olmanız gerekmektedir.

Eldivenler ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eldivenlerin kullanılması sanıldığı kadar basit bir iş değildir. Örgü bir eldiven seçmişseniz eldivenlerinizi ıslatmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde eldiven ellerinizin ıslaklık yüzünden daha çok üşümesine neden olacaktır.
  • Deri eldiven seçimlerinde eldivenin tam elinize göre olmasına dikkat ediniz. Bu formdaki eldivenlerde küçük gelme durumunda esneme yerine yırtılma gözlenir. Ayrıca büyük olması da daha çabuk yıpranması ve eskimesi demektir.
  • Eldivenlerden bilekte biten bir model seçmişseniz uzun kollu kazaklarla giymeniz önerilir. Kazağınız ya da kıyafetinizin kolu yarım ya da Kapri kol ise eldiveninizin boyun kısmı da uzun olmalıdır. Bu sayede üşümekten kurtulduğunuz gibi şık bir görünüm de kazanabilirsiniz.
  • Eldivenlerinizin uçlar yarım ise, yani parmak uçları açık ise bu tarz eldivenleri yalnızca spor tarzda kullanmanız gerekir. Klasik tarz için uygun olmadığı açıktır.


Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 553 kez okundu. Tarih: 10 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.