2015 Kış Modası Mont Modelleri

Kış aylarında dış giyim en çok önem kazanan kısımdır. Bunun nedeni de insanların soğuktan korunmak için genelde montlara ve kabanlara yönelmesidir. Dört mevsiminde yaşandığı Türkiye’de montsuz ya da kabansız bir kış geçirilmesi olası ihtimallerde olsa da neredeyse imkânsız görünmektedir. Bunu bilen tasarımcılar hem sağlığınızı korumak hem de şıklık yarışında sizi diğerlerinden önde tutmak için 2015 kış sezonu montlarını tasarlamışlardır. Bu montlar oldukça koruyucu ve şık olmasının yanında kullanım bakımından da rahat parçalardır.

2015 Kış Modasında Hangi Montlar Tercih Edilmeli?

  • Bu sezonda göze en çok çarpan mont modelleri kısa ve spor montlardır. İnsanların zorla sokulmaya çalışıldığı kalıplarından kurtulma eğilimlerinin montta ortaya çıkması olarak yorumlanan spor montlar klasik tarz sevenlere göre dizayn edildiğinden her türlü kullanıma uygundur.
  • Bileklere kadar uzanan modeller artık çok gerilerde kaldığından montların bu sezonda kısa seçilmesi önemlidir. Seçeceğiniz montun kemer hizasının çok fazla altına inmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Lastikli montlardan da uzak durmanız gerekecektir.
  • Montların çok aşırı kalın olması şıklık vermek yerine sizi daha fazla kilolu gösterebilecektir. Bu yüzden montunuzu seçerken ince ama sıcak tutan bir ürün seçmeniz önerilmektedir. Böyle tanım için en uygun olan montlarda yine kaz tüyü montlardır. Kaz tüyü montlar hem ince görünümlü hem de sıcak tutan montlar olarak bilinirler.

 Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 557 kez okundu. Tarih: 11 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.