2015 Kış Modası Puantiyeli Desenler

Eskilerin puantiye modası geçen yıllarda yeniden hayatınıza girmiştir. Üstelik bu sefer hayatınızda modadan hiç ayrılmamak üzere kalacağa benzemektedir. 2014 sezonlarında da sıkça kullanılan puantiyeler bir anlamda 2015 kış sezonunun ana taşlarından birisini oluşturmaktadır. Bu sezonda hemen hemen her kıyafete eklenen puantiyelerin kullanımı oldukça önemlidir. Bir parçada bulunan puantiyeli bir kısmın diğerinde geçmesi görüntü açısından problem yaratacağından kullanılan ya da kombinlenen parçaları özenle seçmek gerekecektir. Bu sayede hem puantiye modasına uyulmuş olur hem de kış sezonunun göz alıcılığı ile uygun bir görünüm yakalanır.

2015 Kış Modası Puantiyeleri Nasıl Kombinlenmeli?

  • Puantiyeler sık kullanılan ama oldukça az görünmesi gereken desenlerdir. Bu anlamda puantiyeli bir parça ile kombin yapılacaksa diğer parçanın daha düz ve tek renk olması önemlidir.
  • Kıyafette puantiyeli bölüm fazla ise takı kullanımı en aza indirilmelidir. Özellikle puantiyeli elbise gibi ürünlerle kombin yapılmışsa takılar oldukça sade ve düz olmalıdır.
  • Puantiye çanta ve ayakkabıda kullanıldığında hoş bir görüntü yakalanabilir. Ama bu kombinde başka hiçbir parça da puantiye kullanılmadığında geçerli olan bir kuraldır.
  • Puantiyeler birden fazla renkli ise bu renkler kombinde mutlaka desteklenmelidir. Renkler karışık ya da çoksa içerisinden seçilen iki rengin ön planda tutulması puantiyeleri daha zarif gösterir.
  • Puantiyeler eşarp ya da şalda kullanılmışsa çantada da kullanılması gerekebilir.

 Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 450 kez okundu. Tarih: 9 Aralık 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.