2018 Kış Modası Şal Modelleri

2018 Kış Modası Şal Modelleri
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 30 kez okundu.

2018 Kış Modası Şal Modelleri

Dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı Türkiye’de kış aylarının sert geçmesine çok da şaşırmamak gerekir. Önemli olan bu soğukluklarda bile kıyafetleri olabildiğince şık ve uyumlu seçmektir. Bunun gerçekleşmesi de kombinde yapılan minik rötuşlarla sağlanmaktadır.

Özellikle kış aylarında sıkça kullanılan şallar hem kıyafete hem de görünüşünüze bir fark katmak için vardır. Bazen montlarınızın üzerine alabileceğiniz, bazen de kazaklarınızla kombin yapabileceğiniz şalların kış modasındaki yeri tartışmasızdır.

Şalların Kombinlenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Şal kullanımında en çok görülen şekil montun üzerinden yapılan kullanımdır. Bu tarz kullanımlarda ayakkabı, çanta ve montun şal ile uyumlu renklerde olması beklenir. Renk uyumu seçildikten sonra da şal montun üzerinden omuzları kapatacak şekilde kullanılır.
  • Çapraz şal kullanımı son günlerde çok artan bir kullanım tarzıdır. Bu tarzın oluşması şalın bir kolun üstünden geçirilerek, diğer kolun altından iğne yardımı ile birbirine tutturulması ile mümkün olmaktadır. Bu kullanımı sade bir kıyafetin üzerine desenli bir şal ile denediğinizde göz alıcı bir şıklığı kavuşursunuz.
  • Klasik şal kullanımı herkesçe bilinen bir modeldir. Bu kullanımda normal kazakların ya da bluzların üzerine omuzları kapatacak şekilde kullanılabileceği gibi boyundan iğnelenerek de kullanılmaktadır.
  • Şalların son zamanlarda atkı gibi kullanılması da çok yaygınlaşmıştır. Bu tip kullanımlarda simetriden uzaklaşmak, asimetrik düzlemler denemek hem daha şık hem de farklı duracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git