2015 Kış Modası Şal Modelleri

Dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı Türkiye’de kış aylarının sert geçmesine çok da şaşırmamak gerekir. Önemli olan bu soğukluklarda bile kıyafetleri olabildiğince şık ve uyumlu seçmektir. Bunun gerçekleşmesi de kombinde yapılan minik rötuşlarla sağlanmaktadır.

Özellikle kış aylarında sıkça kullanılan şallar hem kıyafete hem de görünüşünüze bir fark katmak için vardır. Bazen montlarınızın üzerine alabileceğiniz, bazen de kazaklarınızla kombin yapabileceğiniz şalların kış modasındaki yeri tartışmasızdır.

Şalların Kombinlenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Şal kullanımında en çok görülen şekil montun üzerinden yapılan kullanımdır. Bu tarz kullanımlarda ayakkabı, çanta ve montun şal ile uyumlu renklerde olması beklenir. Renk uyumu seçildikten sonra da şal montun üzerinden omuzları kapatacak şekilde kullanılır.
  • Çapraz şal kullanımı son günlerde çok artan bir kullanım tarzıdır. Bu tarzın oluşması şalın bir kolun üstünden geçirilerek, diğer kolun altından iğne yardımı ile birbirine tutturulması ile mümkün olmaktadır. Bu kullanımı sade bir kıyafetin üzerine desenli bir şal ile denediğinizde göz alıcı bir şıklığı kavuşursunuz.
  • Klasik şal kullanımı herkesçe bilinen bir modeldir. Bu kullanımda normal kazakların ya da bluzların üzerine omuzları kapatacak şekilde kullanılabileceği gibi boyundan iğnelenerek de kullanılmaktadır.
  • Şalların son zamanlarda atkı gibi kullanılması da çok yaygınlaşmıştır. Bu tip kullanımlarda simetriden uzaklaşmak, asimetrik düzlemler denemek hem daha şık hem de farklı duracaktır.


Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 432 kez okundu. Tarih: 14 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.