2018 Kış Modası Şort Etek Modelleri

2018 Kış Modası Şort Etek Modelleri
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

2018 Kış Modası Şort Etek Modelleri

Şort etekler son günlerde ortaya çıkan ve çok sevilen kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerin görünümü genelde ya dar bir şortun ön tarafını kapatan etek şeklinde, ya da bacak kısmı bol olan bir şortun yarattığı etek görüntüsü biçimindedir. Her ikisinin de en çok kullanıldığı tarz spor giyimin ön plana çıktığı salaş giyimlerdir. Bu şortların kullanımı her ne kadar rahat ve zahmetsiz olsa da özellikle kış aylarında çorapsız kullanılmaması gerekir. Çünkü aksi takdirde soğuktan etkilenme oranınız artacaktır.

Şort Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Şort etekler kısa parçalar olduğu için üzerine giyilecek kazağın ya da tişörtün, kemer altından uzun olmaması gerekir. Hatta bazı modellerde bu boy bile oldukça uzun görünebilir.
  • Şort etekler tam bacak kalınlığınıza uygun bedende olmalıdır. Bacağı sıkan ya da gereğinden fazla bol olan şort etekler şık bir görünüm yaratmazlar.
  • Şort etekler dar ise bol bir üst ile, bol ise de vücudu saran bir üst kıyafeti ile kullanılmamalıdır. Bu seçilecek olan kıyafetlerde ortak nokta boy oranının kısa tutulmasıdır.
  • Şort etekler kış aylarında çoraplarla tercih edilirler. Özellikle kot şort etek, keten şort etek gibi parçalarda desenli ya da renkli bir çorap seçilmelidir. Bunun yanında daha klasiğe kaçan kumaş tarzı şort eteklerde ise çoraplar daha sade ve tek renk seçilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git