2015 Kış Modası Tayt Modelleri

Taytlar çok önceden beri kullanılan, vücudun alt kısmını tamamen saran, rahat ve esnek kıyafetlerdir. Bu kıyafetin en güzel yanı hem klasik hem de spor tarza uyum sağlayabilmesidir. Bu taytların kullanılmasında önemli bir neden olarak karşınıza çıkmaktadır.

2015 kış modası hazırlanırken son günlerin moda giysisi tayt göz ardı edilmemiş ve geniş bir yer ayrılmıştır. Bu da taytların kış sezonunda kendini sık sık göstereceği anlamına gelmektedir.

Taytların Kombinlenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Taytlar desenli ya da düz olabilmektedirler. Düz renk taytlar aynı renk bot ya da çizme ile kullanılmamalı, bunun yerine farklı renkte bir ayakkabı seçilmelidir. Desenli taytlarda ise durum tam tersi olmaktadır. Desenin altındaki ana renge uygun bir çanta ve ayakkabı kombini yapılması kıyafette göz yorgunluğu yaratmamak açısından önemli olacaktır.
  • Çizmeler taytları büyük bir oranda kapattığından desenli taytlarda çok uzun boylu çizmelerin seçilmesi önerilmez. Ayrıca düz renk giyilen taytta da çizmelerin kısa olması aşırı sadelik sağlayacağından uzun boylu çizmeler seçilmesi gerekecektir.
  • Taytlar tuniklerle kullanılabilen parçalardır. Taytları elbiselere uyarlamak hem görüntü hem de rahatlık açısından sıkıntı yaratacaktır. Özellikle desenli taytların bu şekilde kullanılması ciddi anlamda göz yormaktadır.
  • Taytlar vücuda yapışan parçalar olduğundan gereğinden fazla kilosu olan insanlarca çok kısa tişört ya da trikolarla giyilmesi önerilmemektedir.


Etiketler:
Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 377 kez okundu. Tarih: 15 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.