2015 Kış Modasında Mavi Çizme Modelleri

Mavi renk 2014 yaz sezonunda oldukça dikkat çeken ve en çok kullanılan renkler arasına girmeyi başarmış bir renktir. Bu popülerliğini 2015 sezonunda da sürdürmeye kararlı olan bu renk kış modasında hemen hemen her üründe kullanılmıştır. Çantalar, ayakkabılar, pantolonlar, montlar vb. gibi birçok ürüne canlılık katan mavi en çok çizme modellerinde sevilmiştir. Bunun nedeni de insanların farklılığa karşı geliştirdiği tutumdan dolayı gelmektedir. Mavi huzurun rengi olarak bilinmektedir. Bu rengin kullanımı da yaydığı huzura göre artan bir olgudur. Kış modasının verdiği dinginliği en iyi tamamlayabilen renk olan mavi de bu sezonda bu yüzden çok fazla tutulmuştur.

Mavi Çizmeler Nasıl Kombinlenmeli?

  • Mavi çizmeler kombin aşamasında en çok sıkıntı yaşanan çizmelerdir. Mavi çizgili siyah bir çizmeniz varsa bu kombinde mavi etek ve siyah bir bluzu yine siyah bir çanta ile tamamlamanız mümkündür. Etek ve çizmenin aynı renkte olması görüntünüzün bütünlüğü açısından önemlidir.
  • Saf mavi renkte bir çizmeniz varsa bu çizmenin kombini diğerlerine göre biraz daha zaman alabilir. Bu kombine başlamadan önce maviyle en çok hangi rengi kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Mavi ile krem tonları oldukça uyumlu olmaktadır. Bu tarz bir kombinde çizmeyle aynı renkte bir parçanın kıyafetin içerisinde geçmesi halinde çizmelerin kullanılması son derece uygun olacaktır. Ayrıca bu kombinde çantanın da mavi olmaması hoş bir görüntü için önemlidir.


Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 394 kez okundu. Tarih: 10 Aralık 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.