2015 Kış Modasında Platform Tabanlı Bot Modelleri

Botlar kış aylarının ayakkabısıdır. Her botun genel olarak kalite derecesine göre tabanı soğuk geçirmeyen kalınlıkta, üstü su almayan özellikte ve bilek kısmı da tarzına göre uzunlukta olmaktadır. Bu sezonda da sıkça kullanılacak olan bu botların en çok sevileceği düşünülen modeli ise platform tabanlı olanlarıdır.

İlkbaharda ortaya çıkan platform tabanlı ayakkabıların sonbaharda da devam etmesi ve çok sevilmesi ile üretilen platform tabanlı botlar genel olarak yerden diğer botlara göre 5 – 10 cm arasında daha yüksektir. Bu yüzden de içerisine su alma ya da üşütme oranı çok daha düşük olmaktadır. Tabii ki bu üşütme durumu ayakkabı yapılırken kullanılan malzemenin niteliğine göre de değişmektedir.

2015 Kış Modasının Gözdesi Platform Botlar

  • Platform botlardan spor olan modeller genelde düztaban botun yükseltilmişi olarak karşınıza çıkmaktadır. Yer ile arasında en az 10cm bulunan bu botlar kot pantolonlarla, taytlarla ya da şort kombinleri ile size şık bir spor tarz görünümü katacaktır. Mat olan renkler olduğu gibi parlak renkleri de bulunan bu botların en çok sevilen yanı topuklu olmamasına rağmen boyunuzu uzun göstermesi olmaktadır.
  • Topuklu ve platform olan botlar ise yine klasik tarz sevenlerce çok fazla kullanılacaktır. Bu botlarda eteklerle, klasik pantolonlarla ve yine taytlarla kullanılabilir. Bir de bu topukluların platform tabana sahip olmayan topuklu ayakkabılara göre daha rahat bir kullanım sunduğu bilinmektedir.


Kategori: Moda Yazar: admin Yorum yapılmamış 456 kez okundu. Tarih: 16 Kasım 2014

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.