2017 Sonbahar Örgü Modası

2017 Sonbahar Örgü Modası
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.

Sonbahar Örgü Modası

Geçmişte giyim de ve her alanda en çok tercih edilen örgü günümüzde gelişerek ve yenilenerek farklı tarzlarla karşımıza çıkmaktadır. Bayanların çok büyük bir kısmı sonbahar aylarında ve özellikle kış aylarında örgü giyimi tercih etmektedir. Hazır tekstilin yanı sıra, kadınların kendi el emeği ile ördüğü kazaklar, ceketler, yelekler, şallar hala büyük bir kullanım alanına sahiptir. Eskilerden insanların birbirine verebileceği en güzel hediyelerden biri emek emek örülen kışlık kazaklar ve yeleklerdir.

Sonbahar Örgü Yelekler

Günümüzde tekstil sanayisi çok fazla gelişmiş olduğundan bu tarz hediyeler kendini hazır giyime bıraksa da unutulmamış, halkımızın belli bir kesiminde devam ettirilmektedir. Özellikle gelin çeyizine konulan örgü şallar hala geçerliliğini korumaktadır. Sonbaharda da kullanabileceğiniz ince bir hırka size hoş bir hava katacaktır ve mevsimin en doğru seçimi olacaktır. Dar bir kotun üstüne giyeceğiniz ince uzun bir yelek ile altına giyeceğiniz spor bir topuklu ayakkabı sizi modern bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Örgü modasının günlük hayatımız da rahatça kullanım alanı olsa da gece kıyafetlerinde örgünün pek bir yeri olmamaktadır. Bu nedenle sadece günlük kıyafetlerle kombin etmek en doğru karar olacaktır. Örgülerin kumaşlara oranla soğuk günlerde daha sıcak tuttuğundan da tercih sebepleri arasında bir adım öne çıkmaktadır. Eğer biraz merakınız ve vaktiniz var ise kendinize ince bir hırka örmeyi deneyebilirsiniz. Bu konuda internet sitelerinde yeterince detaylı bilgi olmakta ve birçok bayan bu sitelerden öğrenip uygulamaktadır. Görüldüğü gibi örgü moda asla sönmeyecek ve daima büyüyerek gelişecektir. Geleneksel bir moda halini almış olsa da modernliği yakalamak hiç de zor olmamaktadır. Topuklu ayakkabılar ve aksesuarlarla günlük kıyafetinize hareket katabilir ve oldukça rahat kullanım sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git