Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi ve Oteller

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi ve Oteller
14 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 106 kez okundu.

Karadeniz Bölgesinde Bolu İli sınırlarında bulunan Köroğlu Dağları’nın üzerinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi Türkiye’nin en gözde kayak ve snowboard   merkezlerinden biridir.

Kartalkaya Kayak Merkezine  ulaşım çok kısa ve kolaydır,  il merkezine çok yakın olup,  Bolu İline 38 km.dir, ve 45 dakikada kayak merkezine ulaşabilirsiniz.  Burada bulunan otellerde birkaç gün geçirmek için Bolu’ya geldiğinizde otellerin servisleri ile de Kayak Merkezine ulaşabilirsiniz. Şayet kendi aracınız ile geliyorsanız kar ve buzlanmaya karşı bir olumsuzluk yaşamamanız için kesinlikle aracınızda zincir bulundurmanız gerekmektedir.

Kayak Merkezinde çam ağaçları çok fazla ve kar ile birleştiğinde çok güzel bir görüntü oluşturduğundan  kışın yeşil ile beyazın renk cümbüşünü yaşayabilirsiniz.

Yarı ılıman bir iklim yaşanan Kartalkaya’da Aralık ayından itibaren yağan karla yer yer 3 metreyi bulan karda mart ayı sonuna kadar  kayak ve snowboard yapabilirsiniz.

Kayak merkezleri arasında önemli bir yeri olan Kartalkaya Kayak Merkezi;  Köroğlu Dağlarının 1850 ile 2200 metre yüksekliğinde bulunmakta olup disiplinli kayak ile tur kayağı için çok uygundur.

Kayak Merkezi bölgesinde 3 adet otel bulunmaktadır. Dorukkaya Hotel,  Kartalkaya Grand Kartal Otel, Kartalkaya Kartal Otel.

Otellerin hepsinin dağ, orman ve pist manzarası vardır ve  mükemmel bir tatil yapmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Şayet kayak yapmayı bilmiyorsanız otellerde bulunan kayak hocalardan yardım alıp keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Geceleri ise otellerde yapılan eğlenceler ve animasyon gösterileri ile sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Keyifli bir kış tatili geçirmeniz için sizlere Kartalkaya Kayak Merkezinden birkaç görsel hazırladık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git