Brezilya Fönü ve Yapılışı

Brezilya Fönü ve Yapılışı
4 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 85 kez okundu.

Günümüzde kalıcı fön olarak da bilinen Brezilya fönü saçlarınıza keratin yüklemesinin adıdır. Saçlarımız keratinden oluşmaktadır. Saçlarınızı her gün fönlemeniz, hava şartları, boyalar sonucu saçlarınızdaki keratin azalır ve saçlar mat, sert, yıpranmış ve kabarık görünür. Keratin bakımı yani brezilya fönü ile sağlarız hem düz hem de sağlıklı olur.
Brezilya fönü Brezilya’da bulunmuştur, bizlere oradan gelmiştir. Nedeni ise iklim şartları nedeniyle Brezilya halkının saçlarının kıvırcık, gür, kabarık ve şekilsiz olmasıdır.
Kalıcı fön olarak bilinen Brezilya fönünde saça keratin yüklenir ve saçın hacmi genişler, düzleşir.
Brezilya fönü ortalama 2 – 2.5 saat içerisinde saça uygulanmakta olup saçın uzunluğuna göre bu süre uzayabilir. Saçınızın özelliğine göre de 4 – 6 kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabah uyandığınızda saçınıza fön çekmek, şekil vermek zorunda kalmaz, her zaman bakımlı, her zaman kuaförden çıkmış rahatlığını yaşayabilirsiniz.
Boya, röfle ve fönden yıpranan saçlarınızı Brezilya fönü ile hem keratin yüklenerek bakımı yapılır, hem de düz ve sağlıklı görünmesi sağlanabilir.
Brezilya fönü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük rağbet gördü. Brezilya fönü yani kalıcı fön yaptırdığınızda saçlarınıza her gün fön tutmadığınız için saçlarınız yıpranmayacak ve daha sağlıklı uzayacaktır.
İş yaşamı nedeniyle koşuşturmaca ile tüm günü dolu dolu geçen bayanlarımız kuaförde geçirecekleri zamanlarını kendilerine ayırarak alışveriş, gezme veya ailesiyle geçiriyor ve sağlıklı saçlara sahip oluyorlar.
Size önerimiz ise Brezilya fönü yaptırmayı düşünürseniz saçlarınızı bu işin uzmanı kişilere teslim etmeniz.

Etiketler:

Brezilya Fönü ve Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yasemin dedi ki:

    kızım saçlarına brezilya fönü yaptırdı ama;pek memmun kaldığı söylenilmez…

Sayfa başına git