El Falı Nedir, Nasıl Bakılır?

El Falı Nedir, Nasıl Bakılır?
17 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 93 kez okundu.

El falı; kişiler hakkında bir çok değerin ellerin içindeki i çizgiler ile yorumlanmasıdır. Sevdiğimiz ve sevmediğimiz şeyler, arkadaşlarımız ve işyerlerindeki kişilerle ilişkilerimiz, başımıza gelen olaylarda ortaya çıkan tepkilerimiz, arzularımız, hayat çizgimiz gibi konulara ait ip uçları ellerimizde çizgilerle belirtilmiştir ve bunların el falı ile ortaya çıkarılması yorumlanma şeklidir.

Ellerimiz sağlığımız hakkında bilgiler verir. Ellerinize ve tırnaklarınıza bakıldığında da sağlığımız arasında bir bağ olduğu asırlardır doktorlar tarafından da hastalıklar hakkında bir bulgudur.  Ellerimiz içinde bulunduğumuz sağlık durumumuzu ve hastalıklara meyilimizi dahi ortaya koymaktadır. Örneğin; kalbi delik olan bir insanın tırnakları mordur.

İnsanlar ile diyalog kurmak psikologların ve danışmanların, insanları çözmenim, daha hayata barışık ve daha pozitif bakabilmelerini öğretme en önemli görevlerindendir. Ve bunlar ellerimizde bulunmaktadır.

Hava, Su Ateş, Toprak diyerek elleri dörde ayırabiliriz.

Toprak tipi ele sahip kişiler; hayatımızda ciddi duruşlu kişiler olarak tanıdıklarımızdır. Duygusal olarak hayata bakmazlar ama hem sadıktırlar hem de sağduyuludurlar.

Su tipi ele sahip kişiler; çok romantik, hassas, şefkatli ve idealisttirler. Çok kırılgandırlar ve hayatta duyguları ve acıma hisleri yüzünden fazlaca zarar görürler.

Hava tipi ele sahip kişiler; çok zeki, dostlarını özenle seçen, çok esprili olmakla birlikte soğuk olarak tanınırlar.

Ateş tipi ele sahip kişiler ise hem neşeli hem de hüznü iç içe yaşayan, hayatlarında yaptıkları her konuda hep dost desteğine ihtiyaç duyan, her gördüğüne hemen aşık olabilen ama çok çabuk da sıkılan kişilerdir.

El falına bakmaya başladığınızda elin içindeki çizgileri çok iyi tanımanız, çok iyi yorumlamanız özellikle baktığınız ele odaklanmanız gerekir. El falı elin içindeki insan hayatını yorumlamaktır ve sol el ile bakılır.

El falında elin içindeki çizgiler kadar el parmaklarının uzunluğu, kısalığı, belirgin eklemler ve yumuşak eklemler de çok önemlidir.

Hayatımızda bir çok yerde el falı bakan kişiler var, ancak; herkesin bu falı çok iyi bildiğini düşünmemek gerekir.

Etiketler:

El Falı Nedir, Nasıl Bakılır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yavuz dedi ki:

    Ben el falı bakıyorum kendimi geliştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim tsk

Sayfa başına git