Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
13 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 54 kez okundu.

Gülmek karşımızdakine pozitif bir enerji verir. Gülümsediğimizde dişlerimizin bembeyaz olmasını, inci beyazlığı ile görünmelerini isteriz. Ancak günlük hayatımızda çok tükettiğimiz çay, sigara ve kahve gibi içecekler dişlerimizde lekeler oluşturur.

Dişlerimizin bembeyaz görünmeleri için evlerimizde de dişlerimizi beyazlatmada kullanabileceğimiz karışımlar yapabiliriz.

Sizlere her zaman mutfaklarımızda bulunan malzemelerden dişlerinizi beyazlatmada yardımcı olacak  kolay ve basit bir karışım yapımını tarif edeceğim.

 

Malzemeler

1 tatlı kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı dövülmüş ada çayı

1 tatlı kaşığı tarçın

Hazırlanışı ve Uygulama

Malzemenin hepsini bir cam kaseye koyarak karıştın.

Önce dişlerinizi her zaman kullandığınız bir diş macunu ile fırçalayın. Daha sonra da hazırlamış olduğunuz bu karışıma diş fırçanızı batırarak tekrar fırçalayın. Bunu her gün yapabilirsiniz. Birkaç gün sonra dişlerinizin daha beyaz ve daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Yine her sabah uyandığınızda dişlerinizdeki çay, kahve ve sigaradan oluşan lekeleri yok etmek için ağzınızı bir yudum elma sirkesi ile çalkalayın. Elma sirkesi ağzınızda ve dişetlerinize yerleşen mikropları öldürür,  hem de dişlerinizde oluşan lekelerin çıkmasına yardımcı olur.

Her gün dişlerinizi en az iki kere seçtiğiniz bir diş macunu ile fırçalayın ve yemeklerden sonra da diş ipi ile diş aralarını muhakkak temizleyin ki diş taşı oluşumunu engelleyin.

Özellikle salatalık, havuç ve brokoli gibi sebzeleri sık sık yemek de en güzel diş temizleyicisidir.

Güzel gülümsemelere ve sağlıklı dişlere kavuşmanız dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git