Genç Kızların Sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ

Genç Kızların Sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ
7 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 73 kez okundu.

Bazı insanlar taşıdıkları genler nedeniyle doğuştan şanslıdır, fiziki yapısı, ten rengi, yüz hatlarının güzelliği, boyu, saç rengi ve göz rengi gibi. Bir de üzerine genel kültürü ve ses tonu eklenince; evet genç kızların sevgilisi olmamak mümkün değil Kıvanç Tatlıtuğ gibi
Adana’da 27 Ekim 1983’de dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ; kalabalık sayılabilecek bir aileye sahiptir. 5 kardeşten en küçükleri ise dünyalar yakışıklısı Kıvanç Tatlıtuğ.
Adana’da Yenice Özel Çağ Lisesinde okurken, babasının rahatsızlığı sonucu 1997 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra öğrenimine İstanbul Kalamış Lisesinde devam etmiştir.
Basketbol’u çok seven Kıvanç Tatlıtuğ; Adana’da Fiskobirlik, Çukurova Kulübü, Güney Sanayi, Devlet Su işleri, Tarsus Amerikan Kulübünde basketbol oynamış, İstanbul’a taşındıktan sonra da profesyonel basketbol hayatına Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinde devam etmiştir. Beşiktaş’ta oynarken sakatlandıktan sonra Kıvanç Tatlıtuğ basketbol hayatını burada bitirmiştir.
İyi derecede İngilizce bilen Kıvanç Tatlıtuğ halen Kültür Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir.
Babasının hastalığı nedeniyle Adana’dan İstanbul’a taşınmışlar; o sıralarda çeşitli klüplerde profesyonel basketbol oynayan Kıvanç Tatlıtuğ; annesinin Beylikdüzü’de gördüğü bir ilan üzerine oğlunun resmini gönderip, kabul edilmesi ve mankenlik ajansına çağrılması ile profesyonel mankenliğe başlamıştır. Basketbolu çok seven ve mankenliği düşünmeyen Tatlıtuğ ; daha sonra da kendisine teklif edilen mankenlik tekliflerini kabul etmiş, böylece profesyonel manken olarak bu meslekte kariyer edinmiştir.
2002 yılında ise Best model Of The World yarışmasına katılmış ve birinci olmuştur. Ardından Gümüş dizisiyle oyunculuğa ilk adımını atmış, devamında da Menekşe ile Halil, Aşkı Memnu Ezel gibi dizilerde oynamıştır.
Kıvanç Tatlıtuğ; sahnelere adım attıktan sonra reklam filmleri, dizi filmler ve mankenlik ile iş yaşamına devam ederek genç kızlarımızın hayranlığını kazanmış, başarıdan başarıya koşmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git