Hadise’nin Hayatı ve Müzik Yaşamı

Hadise’nin Hayatı ve Müzik Yaşamı
15 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Televizyonlardan ve müzik listelerinden tanıdığımız , halen yayında olan “O Ses Türkiye” Star TV programında  da  izlediğimiz Hadise Açıkgöz; öğrenim hayatının yanı sıra müzik yaşamında çok başarılı bir sanatçıdır.

Sivas’tan Belçika’ya çalışmaya giden Çerkez kökenli  işçi Türk bir ailenin kızı olarak 22 Ekim 1985 tarihinde dünyaya geldi. Hadise;  sesi ve seksi fiziği ve sempatik hareketleri ile Belçika’daki Pop Idol, Idool 2003 isimli müzik yarışmada birinci gelmemesine rağmen, yarışmadan sonra  albüm teklifleri aldı. 2004 yılında İlk olarak çıkardığı  Singleı  Sweat ile müzik dünyasında  ismini duyurmasının ardından ikinci olarak çıkardığı Singleı Stir Me Up ile de tüm Avrupa’yı sesi ve fiziği ile salladı.

Hadise müzik hayatı boyunca kendisine Christina Aguilera, Alicia Key, Janet Jackson’u örnek ve onların yolundan ilerledi.

Belçika’da yetişmesine rağmen çok iyi derecede Türkçe konuşan Hadise; Flemenkçe, Fransızca, İngilizce ve Almanca da biliyor.

Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’a da konuk olan sanatçı Tarkan ile sahneye çıkmış, Popstar isimli programda sunuculuk da yapmıştır. İyi bir fiziğe ve sempatik bir yüze sahip olan Hadise Tempo, Esquire ve Aktüel Dergilerinde kapak olmuştur.

Pazarlama üzerine eğitimini lisans derecesinde sürdüren Hadise; Belçika’dan Eurovision’a katılmamış, Türkiye’ye gelip 2009 yılında Eurovision’a Türkiye adına katılmış ve 4. Olmuştur.

Hadiseye müzik hayatı ve yaşamı boyunca başarılar diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git