İş Görüşmesinde Giyilebilecek Elbise Modelleri

İş Görüşmesinde Giyilebilecek Elbise Modelleri
19 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

2018 İlkbahar Modası İş Görüşmesinde Giyilebilecek Elbise Modelleri

İlk izlenim önemlidir. İlk defa girilen ortamlarda, insanlar bir birini tanımadığı için, dış görüntüsüne göre, kişiliği hakkında fikir yürütecektir. İş görüşmesine giderken, giysiler, takılar, ayakkabılar, makyaj her türlü detay titizlikle seçilmelidir. Abartılı makyaj, dekolte ve kısa giysiler, giysilerin rengi, ayakkabıların modeli gibi detaylar, iş görüşmelerinde karşı tarafa olumlu veya olumsuz etki bırakacaktır. Başvuru yapılan işin, çalışma yaptığı alana göre, ciddi veya yarı ciddi kıyafetler ile iş görüşmesine gidilebilir.

İş Görüşmesinde Giyilen Tek Renk Geniş Elbise Modelleri

2018 İlkbahar modası, yeşil, mavi, şarap, sütlü kahve renklerinde düz kumaşlardan üretilen geniş model elbiseler, uygun renk çanta ve ayakkabılar ile iş görüşmelerinde kullanılır. Diz altı veya dizin hemen üzerinde biten renkli elbiseler, ince bileklik veya tek iri yüzükler ile kombinlenir.

İş Görüşmelerinde Giyilen Desenli Geniş Elbise Modelleri

Bu yıl moda olan, şifon kumaş desenli elbiseler, üstüne giyilen tek renk blazer ceketler ile kombinlenerek iş görüşmelerinde kullanılmaktadır. Diz üstü veya midi boy desenli elbiseler ile takı kullanmak gerekmez, tek başına gösterişli olan bu elbiseler stiletto ayakkabılar ve büyük çantalar ile kombinlenerek kullanılmaktadır.

İş Görüşmesinde Giyilen Dar Elbise Modelleri

İş görüşmelerinde dar ve mini elbiseler fazla tercih edilmez, fakat tek renk, diz altı veya dizin hemen üstünde, dekoltesi kapalı modellerde elbiseler, çalışan veya iş görüşmesine katılan bayanların rahat kullandığı giysiler arasındadır. Bahar aylarında üstüne giyilen blazer ceketler ile iş görüşmesi için uygun bir kombin oluşturacaktır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git