Kadife Hırka Modelleri

Kadife Hırka Modelleri
4 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 90 kez okundu.

Kadife Hırka Modelleri

Kadife hırkalar, her yerde çok sık karşımıza çıkan hırka modellerinden değildir. Özellikle 70’li, 80’li yıllar çok moda olan kadife hırka modelleri, günümüzde de kendini göstermeye başladı. Kadife, sıcak tutması bakımından oldukça avantajlı bir kumaştır. Bu nedenle kadifeden üretilmiş hırkalar da sonbahar ve kış aylarında rahatlıkla tercih edilebilir. Kadife hırka modellerinde, hırka tamamen kadife olabileceği gibi tül gibi malzemele7rin üzerine kadife desenler de verilmiş olabilir.

Kadife hırkaların oldukça sade ve şık olanları olduğu gibi kabartmalı desenlerle hareketlendirilmiş olan modelleri de vardır. Genellikle kalça hizasında boya sahip kadife hırkaları zaman zaman tunik şeklinde biraz daha uzun da olabilir. Kadife hırkalarda renk olarak genellikle bordo, lacivert, siyah ve kahverengi gibi koyu tonlar tercih edilir. Bu tür modeller, düğme, fermuar gibi detaylar kullanılarak tasarlanmaz. Genellikle açık olarak iki yanda durarak kullanılır.

Kadife hırkaları kombinlerken başka kadife parça kullanmamaya özen göstermelisiniz. İçinize giyeceğiniz bluz ya da pantolonu hemen hemen aynı tonlarda seçmeniz hırkanın vurgulanması için en doğru kullanımdır. Zaten koyu renk olan kadife hırkaların içine açık renk parçalar kullanabilir ya da bir bütün olmasını tercih ederseniz; yine koyu renkli parçalar kullanabilirsiniz. Kadife hırkalar genellikle günlük kullanım için uygundur ancak taşlı, payetli, ışıltılı süslemeleri olan modelleri özel davetler için de kullanabilirsiniz. Böyle kombinlerde süet ayakkabı ve çanta tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git