Kadın Beyni ve Erkek Beyni

Kadın Beyni ve Erkek Beyni
13 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 68 kez okundu.

Psikologların açıklamalarına göre kadın beyni ve erkek beyni.
Kadınlar akşama kadar toplam 20000 kelime kullanırlar.
Erkekler ise akşama kadar toplamda 7000 kelime kullanıyorlar.
Kadınlar uyandıktan sonra, kahvaltı, yemek derken telefona sarılır ve önce var ise görümcesini, kardeşini, annesini, komşusunu arar ve ilk on dakika sonunda ayrıntıları ise görüşünce konuşuruz diyerek telefonu kapatırlar, yani anlatacakları asla bitmemiştir. Ve daha geriye 10000 kelimeleri vardır, onu da akşam eşleri işten geldikten sonra kullanacaklardır.
Erkekler ise toplatma zaten 7000 kelime kullandıkları için, bu kapasitelerini işe giderken yolda ve iş yerinde doldurmuştur.
Akşam eve döndüklerinde ise erkekte 0 kelime kadınlarda ise henüz geriye 10000 kullanılacak kelime kalmıştır.
Eş eve geldikten sonra hoş geldinin ardırdan; nasılsın iyi misin, derken kullanılacak 10000 kelime ortaya sırayla çıkar. Erkekte ise; 0 kelime kalmıştır ve ancak yemek yiyecekse yemeğini düşünür. Şöyle ki ; erkeklerin beyinleri düzenli çekmeceler gibidir. Her çekmecede ayrı bir iş vardır; televizyon izlenecek ise televizyon, karnı aç ise yemek, gazete okuyacak ise gazete, bunun yanında asla başka bir konu düşünmezler.
Ama kadınlarımız; yemeğin yanında televizyon, televizyon izlerken günlük olaylar, olaylar konuşulurken, eltisinin aldıkları vs derken bütün çekmeceler karışır, erkek de bunları anlamakta zorlanır.
Kadın beyni çok yönlü birisi, erkek beyni ise sadece o an yaptığı işe odaklı…
Bir tv programında Psikolog Aşkım Kapışmak’’ı dinledim, ifadesine göre;
Erkeklerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Karşındaki kadın şunu ister: Eve gelen erkek kadını fark etmeli, onun için giyindiğini, onun için yemek yaptığını ve onun için güzelleştiğini.
Erkek evine elinde bir çiçek ile gelse bile; erkeğin bir kadına çiçek vermesi değil, o çiçeği nereden neyi düşünerek aldığı, hangi sözlerle verdiği ve göz teması önemlidir.
Bazen biraz ilgi bir çok şeyi çözer; eşini alnından öpmesi ki bu da “sen benim namusumsun, bana güvenebilirsin, seni koruyup kollarım” demektir, bunu hissettirebilmek, evliliklerinde olumsuzlukları bile silebilir, evliliği kurtarabilir.
Konu böyle olunca diyoruz ki; kadınlar nedensiz şeyleri severler, akşamın bir özelliği olmadan elinde bir çiçekle gelen eşe kadın hayır diyemez, çok mutlu olur, çok güzel bir elektrik alırlar.
Sevgi ile bir ömür geçirilmesi dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git