Lazer Epilasyon Nedir ve Kimlere Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir ve Kimlere Yapılır?
19 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 82 kez okundu.

Günümüzde Lazer epilasyonlar tıp merkezlerinde, Hastanelerin ilgili bölümlerinde yapılmasının yanı sıra  güzellik merkezlerinde de yapılmaktadır.

Lazer demek ışık ısısıyla seçip tahrip etmek demektir.  Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon ile sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon; cildinizin üst tabakasında bulunan tüylerin diplerine milisaniyelik sürelerle lazer ışını verilmesi ile yapılır. Uygulanan bölgede cildinize asla zarar vermez.

Kıl keselerinin içinde bulunan ve kıllara rengini veren melanin isimli hücrelerin 60 – 70 dereceye varan ısı ile yakılmasıdır ve yakılan kıl kökleri özelliklerini yitirdikleri için kıl üretme özelliğini kaybederler. Lazer epilasyon uzun vadeli düşünüldüğünde hem ekonomik hem de sizleri istenmeyen kıllardan veya yüzünüzdeki tüylerden kesin bir çözüm ile kurtarmış olur.

Lazer epilasyon senenin her mevsiminde ve her türlü cilt tipine yapılabilir, ekonomik ve acısız bir epilasyon yöntemi olan lazer yapılırken hiç acı vermez  ve epilasyon yapılan bölgede yanma hissi duymazsınız.

Lazer epilasyon 18 yaşını doldurmuş bayanlarda ve 20 yaşını doldurmuş erkeklerde, yüzünüzde sivilceler varsa,  ilaç kullanıyorsanız bu tedaviniz bittikten sonra ve gebelik riski olmayan bayanlara  yapılmaktadır.

Lazer epilasyon yapılan bölgeler dikkate alınarak uygulama zamanı değişmektedir. Örneğin; Koltuk altı, yüz veya bikini bölgesine 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanırken, sırt, bacaklar gibi geniş alanlı bölgelerde bu süre 2 saati bulmaktadır.

Lazer epilasyon seansları uygulama yapılan kişinin ten rengi, kılların koyu veya açık olması ile paralel olarak ilişkilidir. Yapılan uygulamalarda ilk 3 seansta tüylerin azaldığı, 5 ile 8 seans sonra ise tamamen istenmeyen tüylerin tükendiği görülmektedir.

Artık ülkemizde her yerde bulunan güzellik merkezlerinde yapılan lazer epilasyonlarda son teknoloji cihazlar güvenle kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması sonucunda ciltte hafif kızarıklık oluşsa da 2 saat içinde bu kızarıklıklar kendiliğinden geçecektir.

Lazer Epilasyon uygulamanız bittiğinde ipek yumuşaklığında temiz bir cilde sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git