Maya Takvimine Göre Kıyamet Günü

Maya Takvimine Göre Kıyamet Günü
15 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Mayalar; Orta Amerika ve Meksika sınırları içinde geniş topraklara sahip olup; M.Ö 3000 ve M.S 1500 tarihleri arasında yaşadılar.

Maya Takvimine göre 21 Aralık 2017 tarihinde dünyanın sonu gelecek ve kıyamet kopacak. Bir gün kıyametin kopacağını  ve dünyanın sonu geleceğini hepimiz İslami inançlarımızdan dolayı inanıyor ve  biliyoruz ama bunun için bir tarih verilmesi halkı telaşı düşürüldü.

Maya Takvimi Zirvesi’nde toplanan bilim adamları ve konuşmacılar, Maya Takviminin dünyanın sonu olarak bu tarihi vermediğini, ancak; bu tarihten sonra güneş patlamaları, kuraklık, aşırı sıcaklık, aşırı yağışlar ve felaket diyebileceğimiz doğa olayları yaşanabileceğini tartıştılar ve aynı fikirde olduklarını açıkladılar.

Arkeolog Alfredo Barrera; Maya Takvimi’nde 13 sayısının çok önemli olduğunu ama kesinlikle dünyanın sonu değil de bir dönüm noktasını işaret ettiğini açıkladı.

NASA Bilim adamları;  3600 yılda bir Marduk Gezegeni Güneşin Yörüngesine giren ve Dünyanın yakınından geçtiği de çarparak Dünyanın sonunun geleceğini  kıyamet kopacağını söyleyen ve telaşa düşen halka bu bilimsel durumu açıkladılar.

Astronomide çok gelişmiş olan Sümerlere göre Marduk gezegeninden gelen uzaylıların dünyamızı ziyaret ediyorlardı. Bilindiği gibi Uranüs, Pluton ve Neptün’ü Sümerler keşfetti ama  dünyanın güneşin etrafında döndüğünü bilemediler.

NASA’nın açıklamalarında;  1983 yılında IRAS uydusu bilinmeyen bir şey görüntüledi ve bunun bir galaksi açıklandı, daha sonra bunu basın Marduk Gezegeni olarak lanse etti.

Sonuç olarak NASA bilim adamları kesin olarak açıklıyor ve 2017 yılında Dünyaya hiçbir şey çarpmayacak ve Dünyanın sonu gelmeyecek.

21 Aralık 2017 tarihinde Maya Takvimi sona eriyor. Mayalar çok zeki bir toplumdu ve bir takvim geliştirdiler, ne var ki Dünyanın 2017 yılına kadar varlığını devam ettireceğini düşünemediler ve takvimlerini burada bitirdiler.

Mayalara göre Dünyada hayatta kalacak ve zarar görmeyecek iki yer var; birisi İzmir’in Selçuk İlçesinin Şirince Köyü. Şu günlerde büyük bir turizm patlaması olan köyde bütün oteller, pansiyonlar, moteller 21 Aralık 2017 tarihine rezervasyonlu ve dolu. Şirince halkı bu turist akınından çok memnun. Selçuk İlçesinde ve Şirince Köyüne Maya takvimine inanarak gelen büyük bir turist patlaması var.

Tüm açıklamalara göre; Dünyanın sonunun gelmesi değil de, 21 Aralık 2017 Maya takviminin sona ermesi ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak algılanması gerektiğini bilim adamları belirtiyorlar.

Zeki Maya Uygarlığının 21 Aralık 2017 tarihinde biten takviminin ardından yaşanacakları herkes gibi bizler de bekliyoruz.

Avustralya Başbakanı Gilard ise bu konu ile ilgili açıklamasında “geriye kalan Avustralyalı arkadaşlarım Dünyanın sonu geliyor. Bu 2000 yılındaki gibi dijital kıyamet ya da karbon vergisi değil! Öyle görünüyor ki Maya takvimi doğruyu gösteriyor.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez de bu konuda zorunlu olarak bir açıklama yaparak, böyle batıl, sahte,  kıyamet haberlerine Müslüman Aleminin inanmaması gerektiğini açıkladı.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git