Murat Boz Kimdir? Müzik Hayatı ve Yaşamı

Murat Boz Kimdir?  Müzik Hayatı ve Yaşamı
26 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 81 kez okundu.

Murat Boz Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 7 Mart 1980 yılında doğdu. İlköğrenimi Ereğli’de okudu, daha sonra müzik hayatında ismini duyurduğu İstanbul’a yerleştiler.

Murat Boz; alaylı değil eğitimini tamamladıktan sonra müzik hayatına başlamış bir müzisyen, aynı zamanda bestekar ve söz yazarıdır.

İstanbul’da Güzel Sanatlar Lisesinde okuduğu yıllarda da Cemal Reşit Rey’de ve Atatürk Kültür Merkezinde vokalist olarak görev yaptı.

Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü’nü bitirdikten sonra Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümünde okurken Tarkan gibi ünlü dünya starı ile birlikte daha bir çok sanatçıyla birlikte vokal olarak sahnelere adım attı.

Murat Boz ilk olarak 2006 yılında “Aşkı Bulamam Ben” isimli bir single ile sesini müzik dünyasında duyurdu. Yine 2006 yılında Kral TV Video Müzik Ödülünü ve En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı ödülünü aldı.

Halen yayını devam eden “O Ses Türkiye” programında Hülya Avşar, Hadise ve Mustafa Sandal ile birlikte jüri üyesi olan Murat Boz; iyi derecede piyano, keman ve ney çalmaktadır. Başarılı Sanatçı müzik hayatının yanında reklam filmlerinde de oynadı.

2006 yılında çıkardığı ilk single ile sesini tüm Türkiye’ye duyurarak genç kızların sevgilisi olan Murat Boz, daha sonra EP çalışması ile “Uçurum”’u yayınladı. Ardından 2009 yılında ikinci albümü “Şans”’ı yayınladı. İkinci albümündeki “İki Medeni İnsan” parçasında Soner Kabadayı ile birlikte düet yaptı. 2010 yılında “Hayat Sana Güzel” isimli ikinci Single’ını sizlerle paylaştı. Başarıdan başarıya koşan Murat Boz, 2011 yılında “Aşklarım Büyük Beden” isimli albümünü çıkardı ve bu albümündeki bir çok parçaya klip çekerek sizlerle paylaşarak müzik listelerinde ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Son olarak da 2017 yılında “Dance Mix”’i remix albüm olarak okudu.

Dinlemekten her zaman keyif aldığımız yakışıklı Sanatçı Murat Boz sağlam adımlarla geldiği  müzik kariyerini perçinleyerek;   oynadığı reklam filmleri ile çalışmalarına çeşitli dallarda devam etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git