Prematüre bebekler normal doğum ay veya haftalarını tamamladıkları halde 2500 gramdan daha düşük ağırlıkta doğan bebeklerdir. Genellikle çoğul gebeliklerde prematüre doğan bebekler dünyaya gelirler, çünkü iki veya daha çok bebeği anne daha fazla besleyemediğinden daha çok gelişemezler.

Şayet tek gebeliklerde zamanını doldurarak doğan bebekler prematüre ise bunun nedeni araştırılmalı, kan şekeri ölçülmeli, bebeklerde glikojen depoları ile yağ depoları az olduğu ve bebek tam gelişemediği için genellikle hipoglisemi ortaya çıkar. Ayrıca; prematüre doğan bebeklerde sarılık olma olasılığı da çok yüksektir. Özel bakım istediği gibi özel  ve onlara göre minicik de giysileri var tabi ki.

Prematüre doğan bebekler oldukça küçük oldukları için normal bebeklere olan giysiler de büyük gelmektedir. Ama prematüre doğan bebekler için özel üretilmiş giysiler vardır. Sizlere görsellerimizde hastane takımı, prematüre bebek zıbınları, tulumları, şapkaları, çorap ve eldiven örneklerini paylaşıyoruz. Bebek mağazalarında prematüre bebek giysileri dediğinizde dilediğiniz renk ve modelden alabilirsiniz.

Hepsi birbirinden şirin, hepsi o kadar güzel ki görünce gözünüzü alamıyorsunuz . Hele bir de bebekler ikiz ise; aman Allahım ne de şirin olurlar değil mi?

Prematüre kız ve erkek bebek giysileri, pijemaları, tulumları hepsi birbirinden güzel, hepsi yumuşacık, bu özel bebeklerinizin tenine zarar vermeyecek hassas kumaşlardan üretilen giysiler giydirmeniz gerekiyor. Çünkü normal bebeklere göre hem daha küçükler, hem de tenleri daha da hassastır.Kategori: Bebek Elbiseleri, Moda Yazar: admin 1 yorum yapılmış 1.834 kez okundu. Tarih: 5 Haziran 2013

YORUMLAR

1 Yorum var

  1. ikiz ve Prematüre bebek sahibi oldugumuz için böyle paylaşımlarda bulundugunuz için teşekküt ederim sevgili Admin….

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.