2018 Rolex Erkek Kol Saatleri

2018 Rolex Erkek Kol Saatleri
12 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Rolex SA İsviçre’de bir firma tarafından üretilmektedir.

Londra’da Hans Wilsdof ve Alfred Davis’in 1905 yılında kurdukları firmada ilk üretimler önceleri kuyumculara satıldı.

Wilsdorf;  Rolex markasını ise 1908 yılında İsviçre’de önceleri bir büro açmış ve Rolex ismini firmaya verirken de her dilde rahatlıkla telaffuz edilebilmesine dikkat etmiş ve ismi böyle seçmiştir. Daha sonra Wilsdorf İsviçre’ye taşınmış ve burada Rolex Saat Firmasını kurmuştur.

Daha sonra Rolex ismi Rolex SA ve Montres Rolex olarak değiştirilmiş, Wilsdorf’un ölümüyle de Rolex şirketinin geliri hayır kurumlarına gönderilmektedir.

Günümüzde de Rolex Şirketinin hisseleri dünya borsaları üzerinde satışa çıkarılmamıştır.

Rolex kol saatlerini genellikle tarz ve statü sahibi kişiler kullanmaktadır. Rolex; dünyada lüks kol saatleri üreten bir firmadır. Rolex saat firmasının günlük üretimi yaklaşık 2000 adettir.

Ancak; Rolex bir saatin üretimi, üretilmeye başlandıktan sonra ancak 2 yılda tamamlanıp piyasaya sürüldüğü söylenmektedir.

Rolex saat modelleri oldukça geniş bir koleksiyona sahip olup, beyaz altın, gümüş, kırmızı altın ve paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Rolex Kol Saatlerinde piyasada bulunan ve üretilen;  Air-King, Date, Milgauss, Datejust, Datejust Tum-O-Graph, Lady Datejust Pearlmaster, GMT MasterII, Explorer, Explorer II, Submariner, Sea Dwveller, Sea Dweller Deep Sea, Daytona Cosmograph, Day-Date, Day-Date II, Masterpiece, Oyster-Perpatual, Yacht-Master, Yacht Master II gibi modelleri sayabiliriz

Rolex erkek kol saatleri statü sahibi kişilere hayatlarında eşlik etmekte olup, piyasa fiyatları oldukça yüksektir. Fiyatlardan birkaç örnek verecek olursak, 4550$ dan başlayan fiyatlar ile alıcılarıyla buluşmaktadır.

Rolex markasının bir özelliği de; herhangi bir Rolex mağazasından satın almış olduğunuz kol saatiniz ile birlikte size bir sertifika verilmektedir. Bu sertifika sizin elinizde nakit demektir. Gerek gördüğünüzde gideceğiniz herhangi bir Rolex mağazasına sertifikanızı verip paranızı alabilirsiniz.

Rolex erkek kol saatleri Oyster tipi bilezik ile günümüzde şık, karizma, statü sahibi beylerin kollarını süslemekte ve iş hayatının koşuşturmacasını  Rolex ile takip etmektedirler.

Rolex Saatler üretilirken altın veya gümüş kaplama ile değil direk altın ve gümüş ile üretilirler. Altın erkek kol saatlerinde deri kordan, gümüş erkek kol saatlerinde ise metal kordon kullanılmıştır.

Rolex Erkek Kol Saatlerini İstanbul Akmerkez, İstinye Park, Nişantaşı, İzmir’de Rolex Alsancak Mağazasından, Ankara’da Söğütözü, Armada, Adana’da Times Mağazasında, Antalya’da Storks Laura Mağazasında, Bursa’da Storks Bursa Anatolium’da, Kuşadası’nda ise Külahçıoğlu gibi mağazalarda görebilir ve satın alabilirsiniz.

Rolex kol saatlerinin hepsi ayrı ayrı birer sanat eseri niteliğinde olup sizler için seçtiğimiz birkaç modeli sunuyoruz.

Hediye için harika bir seçim Rolex. Rolex erkek kol saatlerini inceleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git