Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot Falı Nasıl Bakılır
13 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Tarot falı günümüzde en çok rağbet gören fallarından biridir. Tarot falı özel insanlara ve insanların özel durumlarda bakılan bir falmış gibi düşünülse de tarot falı bakan kimse herkesi özel olarak kabul eder ve bakar.

Tarot bakan kişi geleceğe yönelik düşüncelerini söyler, yani geleceği görme yeteneğine sahiptir ve karşısındaki kişinin içini okuyabilir. Tarot bakmak için mistik kokulu özel mekanlara gerek yoktur, yeter ki bakan kişi ruhunuzu okuyabilsin. Ama böyle özel bir ortamda eski,  kimsenin dokunmadığı 10 yıllık kartlar ve geleceği hissedebilme duygusuyla  da birleşirse tarot bakana da dinleyene de keyif verir ve çok güzel bir seans izlenir.

Tarot falını öğrenmek bu kartlarla yaşamaktır, tarot falını kimse kendi için bakamaz, ancak başkalarının geleceği için bakılır ve tarot bakan kişinin 6. Hissi ve duyguları çok güçlüdür.

Tarot falına bakmanın iyi tarafı olduğu gibi kötü tarafı da vardır ve şayet size tarot baktıran kişi ruhen sıkıntılıysa onun kötü enerjisi olduğu gibi falı bakana geçer. Bu yüzden tarot bakanlar dış etkilere ve negatif enerjilere karşı ruhen güçlü kişilerdir.

Tarot falı bakan kişilerin 6. Hisleri çok kuvvetli olduğundan zaman zaman üç harfli varlıklar tarafından rahatsız da edilebilirler. Fakat tarot bakan herkes bu çizgiye gelmeyebilir. Zaten tarot bakan kişi çok hassas ve zayıf bir kişiliğe,  yapıya sahip olmaması gerekir ki  yaşayacakları, duyacakları sesler, olaylar, içine doğmalar rahatsız edici boyuta getirmesin.

Tarot bakan kişi güçlü bir kişiliğe sahip olmalıdır ki bu tür olaylardan etkilenmesin.

Tarot bakan kişi kime bakıyorsa onun son günlerdeki yaşadıklarını ve durumunu kartlar vasıtasıyla ortaya dökebilmelidir ki; baktıran kişiyle aralarında güçlü bir güven duygusu oluşsun ve geleceğini daha rahat okuyabilsin.

Tarot kartlarının zamanımıza  hangi çağdan geldiği bilinmemekle birlikte ortaçağın sonlarına doğru Tarot kartlarının kullanıldığı düşünülmektedir.

Tarot falı Özel Tarot Destelerinden oluşan Küçük Arkana ve Büyük Arkana destelerinin birleşimiyle toplam 78 kart ile bakılır. Tarot Kartları para, asa gibi kendi içinde çeşitlere ayrılır ve “iküT” ile “as” arasında aynı iskambil desteleri gibi kendi içinde dizilir.

Tarot falları genellikle diğer fallara göre daha çok geleceği tahmin eden, geleceği size aktaran bir faldır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git