Tatil Cenneti Çanakkale-Bozcaada

Tatil Cenneti Çanakkale-Bozcaada
14 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Tarihi ve 18 Mart Deniz Zaferi ile dünya tarihine damgasını vurmuş; ülkemizin en güzel köşelerinden biri olan Çanakkale iline bağlı Bozcaada (Tenedos) ilçesi,  üzüm bağları ve şarapları ile ünlüdür. Bildiğiniz gibi dünya markası olan Talay ve Ataol Şarap Fabrikaları Bozcaada’dadır.

Bozcaada’nın yüzölçümü 39.9 km2 olup; Marmara Adası, Gökçeada (İmroz)’dan sonra Ülkemiz sınırlarında Türk Topraklarına ait  yüzölçümü olarak üçüncü büyük adasıdır ve sadece İlçe merkezi olup; Bozcaada’ya bağlı köy bulunmamaktadır.

Bozcaada tarih yönünden oldukça zengindir; Ayazma Manastırı,  Bozcaada Müzesi, Bozcaada Kalesi; adanın batısında yer alan Yel Değirmenleri, Ayazma Plajları  muhakkak görmeniz gereken  yerler arasında ilk sırayı alır.

Birbirinden güzel ve bakımlı Eski Rum Evleri, çiçekli bahçeleri  ve Arnavut kaldırımlı sokakları ile Bozcaada harika bir tatil cennetidir. Sakinliği ile hem kafanızı dinleyeceksiniz, hem de harika denizi ile yazın keyfini çıkaracaksınız. Pırıl pırıl tertemiz denizi, sıcak kanlı ve misafirperver ada halkı, harika meze çeşitleri, balık lokantaları, doğası anlatmakla bitmez. Ancak; bu güzel yaz günlerinde birkaç günlüğüne bile olsa Bozcaada’ya giderek pırıl pırıl denizde yüzmenin keyfini, akşam yemeklerinde birbirinden güzel  balık lokantalarında  ızgara veya tavada pişirilmiş balık çeşitlerini, yanında sunulan Bozcaada’ya has meze çeşitlerini,  damak zevkinize hitap eden mükemmel salataları ile yaşamanız gerekir.  Bu güzel lezzetleri Çamlık Restaurant, Lodos Bar, Bozcaada Sandal Restaurant gibi birbirinden şık lokantalarda yiyebilirsiniz. 

Bozcaada’da kalacak yer sorunu kesinlikle yoktur. Otel, motel ve pansiyonların dışında şayet ev kiralayıp kalmak isterseniz, ada halkı evlerini, tüm eşyaları ile birlikte kiraya vermektedir. Kiraladığınız evlerde 6-7 kişi konaklayabilirsiniz. Ulaşımı ise çok kolay Çanakkale’den Bozcaada’ya hızlı feribot seferleri bulunmaktadır veya Ezine Geyikli iskelesinden Bozcada’ya gemi seferleri de vardır.

Bozcaada Üzüm Hotel, Ege Han Otel, Apollon Otel, Ada Otel,  Çapraz Resort Hotel, Aika Hotel, Mitos, Kalais Otel, Boutigue Otel, Latife’s Boutique Hotel, Aral Tatil Çiftliği, Şenol Pansiyon, Evren Pansiyon gibi birbirinden güzel, konaklanacak yerleri sizlere sayabiliriz. Pansiyonlardaki sabah kahvaltılarında ise Bozcaada’ya  has ev yapımı incir, domates ve karadut reçelleri sizlere ikram edilmektedir.

Görsellerimizde de sizlerle paylaştığımız gibi doğa, deniz ve tarihi iç içe sımsıcak insanları ile dilediğiniz pansiyon ve otellerden rezervasyon yaptırarak yerinizi ayırtabilir, uygun fiyatlarda Bozcaada keyfini yaşayabilirsiniz. Bozcaada’ya gidip bir kere tatil yaparsanız, gelecek yaz tatilinde yine kesinlikle gitmek isteyecek, adanın müdavimleri arasında yerinizi alacaksınız.

Etiketler:

Tatil Cenneti Çanakkale-Bozcaada Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ceren dedi ki:

    süper bir tatil yeri Bozcaada=)

Sayfa başına git