Tesettür Gelinlik Modelleri 2018

Tesettür Gelinlik Modelleri 2018
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Her genç kızın hayalidir beyaz gelinlikler içinde olmak. Annelerin de kızını kuğu gibi görmek gibi bir hayali vardır. Gelinlik seçimleri için uzun zaman harcanır. Hangi modele hangi duvak olmalı, kuyruk nasıl olmalı, nasıl bir ayakkabı seçilmeli diye sorular sorulmaktadır. Anneler ve kayınvalideler ile gidilen bu alış verişler genç kızların hem heyecanı hem de korkusu olmaktadır.

Gelinlik fiyatları da maalesef oldukça pahalıdır. Bazı çiftler bu meblaları ödeyemezler ve kiralamak zorunda kalırlar. Bir kere giyilecek ir şeye çok para verilmemesini düşünenler de bulunmaktadır. Gelinlik modelleri kategorilere ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tesettür gelinlik modelleridir. Kapalı bayanların tercih ettiği bu modeller gelinlik dükkanlarında büyük yer kaplamaktadır.
Gelinlik modeli seçmeye başlarken öncelikle duvağa ve kuyruğa karar verilir. Tesettür gelinlik modelleri çok çeşitli değilmiş gibi görülse de en az normal gelinlik kadar çeşidi vardır. Genellikle dantel ağırlıklı olmaktadırlar. Gelinlikle uğraşan firmalar tesettürü seçen bayanlara uygun gelinlik modelleri çıkarmak zorunda olduklarını bildiği için kataloglarına mutlaka koymaktadırlar. Artık eskisi gibi dükkan dükkan gezip gelinlik arama gibi sıkıntılar olmamaktadır. Katalog halinde sunulan modeller müşterinin isteğine göre şekillendirilip değiştirilebilmektedir. Straplez ya da askılı modellerde de oynamalar yapılarak tesettür modellere çevirme gibi uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar müşteriyi memnun etmektedir. İstenildiği takdirde kuyruk uzunlukları, duvak şekilleri değişebilmektedir. Bu tamamen alıcının isteğine bağlıdır. Özellikle gelinin istekleri bu konuda önemli olduğu için gelin istemeden uygulama yapılmamaktadır. Diyelim ki düğüne az bir vaktiniz kaldı. O zaman da internet üzerinden istediğiniz markaların gelinlik modellerine bakarak karar verebilirsiniz. Özellikle hızlı karo sayesinde bir günde kapınıza gelen gelinlikler rahatlıkla ufak müdahalelerle istediğiniz forma sokulabilmektedir.
Tesettür gelinlik modelleri duvak kısmında yüze dikkat çekmektedir. Bu nedenle yapılacak makyaj da oldukça önemlidir. En büyük gününüz kabus olsun istemiyorsanız gelinliğe ve kuaföre acil karar vermelisiniz. Yoksa azalan zaman insanları telaşlandırmakta ve istenmeyen tartışmalar yaşanmaktadır. Bu durumlara engel olmak için ortak kararlarla ve ailenin gönlü kırılmadan tercihler yapılmalı kısa vadeye her şeyi sıkıştırmaya çalışılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git