Tesettür Giyimde Bone ve Eşarp Modelleri

Tesettür Giyimde Bone ve Eşarp Modelleri
21 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 322 kez okundu.

Eşarp  günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Her yaş grubuna uygun çeşit çeşit renk renk şal ve eşarp  çeşitleri vardır.

Ünlü tesettür giyim mağazaları, 2018 yılında oldukça renkli ve tesettür modasında oldukça iddialı ve şıklığınıza şıklık katacak, zevkinize hitap eden vitrinler hazırlamışlardır, bu güzel eşarplardan birkaçı muhakkak sizin için. Eşarpları bazıları fular olarak,  bazıları  ise saçını örtmek için kullanmaktadırlar.

Eşarpları bağlama şekilleri kişilerin kendi isteğine kalmıştır, ister türban gibi isterlerse klasik eski usulda bağlayabilirler.

Eşarp bağlamadan önce altına saçı toplaması için bone takılır. Bone ve takılan eşarbın renk uyumu çok önemlidir. Seçilecek bonelerin renkleri de üzerine takılacak eşarbın içindeki renklerden seçilmiş olmalı ki;  güzel ve şık  bir görüntü yaratsın. Boneler hem saçı toplar hem de üzerine takılacak eşarbın kaymasını engeller, saçınıza uygun bir boneye 3- 5 liraya sahip olabilirsiniz. Saçınıza bone taktığınızda üzerine ipekli bir eşarp da  taksanız kaymasını engeller ve gün boyu rahat edersiniz.

Tesettür giyinen bayanlara hitap eden ve hem şık hem de rahat kullanıldığı için;  eşarp yerine günümüzde moda olan şalları da kullanmaktadırlar. Lazer kesimli ve uçları puanlı şallar veya yaz aylarında da kullanılabilecek ince Pashmina şallar piyasada uygun renk ve desenlerde bulunmaktadır. Fiyatları ise ince şalların 15 liradan başlamaktadır. Gideceğiniz davete veya düğüne göre de şalınızın kalitesini seçebilirsiniz. Daha kaliteli ve daha şık bir şal istiyorsanız Armanda’yı seçeceksiniz bunların da fiyatları 70-80 lira arasında değişmektedir.

İpek eşarplarda ise  Armine çok iddialı bir markadır. Zarif duruşu ve kalitesiyle Armine’nin yüzde yüz ipekten üretilmiş Etol ürünlerini ise piyasada 99  lira civarında bulabilirsiniz. Armine  ipek eşarpların fiyatı ise  40 lira civarındadır.

Eşarpta bir başka beğenilen marka ise Aker’dir. Aker’den seçtiğiniz eşarpları günlük her yere giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyatları da çok uygun olup Aker ürünü bir Sport Rayon model eşarbı 20 liraya alabilirsiniz.

2018 yılında şal  ve çiçek desenli eşarpların  yanı sıra geometrik ve leopar desenli eşarpları  da vitrinlerde görebilirsiniz ve en çok beğendiklerinizi kıyafetlerinize kombine ederek kullanacaksınız.

Sizlere bu yılın modasını tanıtmak amacıyla;  boneler ile uyumlu eşarp  modellerinden birkaç tane seçerek bir galeri hazırladık. Sağlıkla ve güzel günlerde kullanmanız dileğimizle.

Etiketler:

Tesettür Giyimde Bone ve Eşarp Modelleri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Meral dedi ki:

  Güzel bone eşarp koleksiyonu olmuş. Ben Aker’den alıyorum eşarp, çok kaliteli. Vakko eşarp modellerine de diyecek yok ama, onlar da çok iyi.

 2. Sevgi dedi ki:

  Modeller güzelmiş.

 3. Elif dedi ki:

  Tesettür giyim modası burada.

 4. elif dedi ki:

  tesettür giyimde de çok güzel modeller var artık. Eşarplar rengarenk

 5. ELİF dedi ki:

  Tesettür giyimde modaya yönelik daha fazla yazı bekliyoruz=) Sevgiler.

Sayfa başına git