Uludağ Kayak Merkezi Tatil Cenneti

Uludağ Kayak Merkezi Tatil Cenneti
25 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 43 kez okundu.

Kış mevsimi ve Kayak Merkezi denildiğinde ilk akla gelen Uludağ Kayak Merkezidir.

Bursa İlimizin Güneybatısında bulunan Kuşaklıkaya ve Fatintepe isimli iki tepe ürezine kurulmuş bulunan Uludağ Kayak Merkezi Türkiye’nin ilk kayak merkezi olup kuruluşu 1930’lu yıllara dayanır.

Sinemalara konu olan, bir çok Türk Filminin çekildiği Uludağ çam ormanları ve manzarasıyla kış sezonunda görülmeye değer bir kayak merkezimizdir ve Bursa il merkezine çok yakındır.

Uludağ Kayak Merkezi; 11.338 hektarlık bir alanı kapsamakta olup, 1961 yılında Milli Park ilan edilmiştir.

Uludağ’da kayak yapabilmeniz dışında, snowboard, big foot, kar motosikleti ile kar keyfi ve buz pateni de yapabilirsiniz. Uludağ’da kayak mevsimi Aralık ayında başlar ve Nisan sonuna kadar devam eder. Doğal kar eridiğinde bu süre uzatılıp suni kar ile devam ettirilebilmektedir. Uludağ’da kayak mevsiminin başladığı aralık ayında tozlu kar, mevsim sonuna doğru da ıslak kar olur ve kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi geçmektedir.

Uludağ’da günümüz itibariyle 17 adet konaklama ve kış turizmine uygun tesis bulunmakta olup toplamda 3000 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Uludağ’da yeşilin her tonunu görmeniz mümkündür. Bir çok çiçek çeşidi de yetişmektedir, bahar ayı geldiğinde adeta bir çiçek bahçesi oluverir.

Kaliteli ve güzel bir tatil yapmak istiyorsanız Uludağ Kayak Merkezindeki lüx ve kaliteli otellerin birinde rezervasyonunuzu yaptırıp, güzel bir tatil geçirebilir, istediğiniz spor aktivitelerini yapabilirsiniz.

Karın ve doğanın eşsiz manzarasında kahvaltınızı yapıp, gündüz kaymanın keyfini çıkarıp, akşam da şömine başında sıcak şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

Uludağ’da lüx oteller ve tatil köylerinde istediğiniz zaman güzel bir tatil sizi bekliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git