20 Beğenilen Uzun Etek Kombinleri

20 Beğenilen Uzun Etek Kombinleri
3 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 50 kez okundu.

Uzun Etek Kombinleri

Uzun etek hem tesettürlü hem de tesettürlü olmayan hanımların severek ve beğenerek kullandıkları parçalar arasında yer alıyor. Uzun etekler ile klasik, spor pek çok kombin yapmak mümkün.         Bu yazımızda sizler için her yaş ve bedendeki hanımlara uygun uzun etekler ile yapabileceğiniz en şık kombinleri derlemeye çalıştık.

Balon Etekler

Balon etekler olduğunuz bedenden birkaç beden daha kalın gözükmenizi sağlayacak riskli modellerdendir. Balon uzun etekler ile kombin yapmayı planlamaktaysanız eteğinizi olabildiğince sade üst bedeninize kullanacağınız parçaları olabildiğince hareketli seçmeye özen göstermelisiniz. Balon etekleri sade, diğer parçaları hareketli seçmemizin temel amacı insanların dikkatini başka bir noktaya kaydırmaktır. Balon eteklerde olabildiğince düz ayakkabılar kullanmalı babetler tercih etmelisiniz.

Pileli Etekler

Uzun etek kombin önerilerimizden bir diğeri ise pileli etek için. Pileli etekler daha çok lise eteği olarak bilinmektedir. Bu tür etekleri kombinlemek için en uygun parçalar gömleklerdir. Kareli gömlekler ile harika kombin yapılabilecek bu eteklerin boyu son derece önemlidir. 2017 yılı ilkbahar yaz modasında sıklıkla karşımıza çıkan bu tür etekler için en uygun boy hiç kuşkusuz midi boydur. Bu tür eteklerin üzerine beyaz t-shirtler giyebilir, kombinizi t-shirtlerinizin üzerine giyeceğiniz kareli kumaş oduncu gömlekleri ile tamamlayabilirsiniz.

Dantel Detaylı Uzun Etekler

Dantel 2016 yılının en popüler aksesuarlarındanken 2017 yılında yerini simli kumaşlara bırakmıştır. Dantel detayları eteklerin genellikle uç kısımlarında kullanılmaktadır. Bu tür etekleri kombin yaparken yapılabilecek en büyük hata kalın topuklu ayakkabılar ile birlikte kullanmak olacaktır. Bu tür etekler için en uygun ayakkabı hiç kuşkusuz düz yahut ince topuklu ayakkabılardır. Etek boyunun ayakkabılarınızı tamamen kapatacak şekilde ayarlanması yanı boyunuzdan yaklaşık olarak 5-6 cm daha uzun olması önerilmektedir. Bu tür etekleri ipek bluzlar ile kombin yapabilirsiniz. Dantel ve ipek uyumu mükemmel olacaktır.

Kalem Etekler

Kalem etekler her dönem olduğu gibi 2017 yılı etek kombinleri arasında da yerini alıyor. Kalem etekleri bu yıl hem klasik kombinlerinizde hem de spor kombinlerinizde tercih edebilirsiniz. Klasik kombinler için kalem etekleri ceketler ile kullanmak zorunda değilsiniz. Geniş yetim kol gömlekler ile kalem etekler mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Spor kombinler için krep kumaş kalem eteklerin yerine penye etekleri tercih etmelisiniz. Spor kombileri parmak arası terlikler ile kullanabilirsiniz. Kalem eteklerde göbek kısmı açık bluzlar da kullanılabilir.

Ekoseli Etekler

2017 yılı sonbahar trendlerinden bir tanesi de hiç kuşkusuz ekoseli kumaşlardır. Ekoseli kumaşları kumaş içerisinde yer alan renklerle kombinlemek en doğru tercih olacaktır. Ekose kumaşlı uzun etekler kişileri daha basenli gösterebilir bu sebeple riskli bir tercihtir. Düz kesimli bluz ve gömlekler ile kombin yapılmalıdır.

Çan Etekler

Çan etekler özellikle basen problemi olan hanımları tercih etmesi gereken bir modeldir. Çan etekler son derece düz modellerdir. Bu sebeple hareketli bluzlar ve ceketler ile kombin yapılmalıdır.

Kloş Etekler

Bu eteklerin beli son derece dar olup, etek kısımları oldukça geniştir. Bu tür etekleri dar kesimlik kıyafetler ile kombin etmeniz gerekmektedir.

Düz Kesim Etekler

Düz kesim etekleri açık renkli hareketli gömlekler ile kombin yapabilirsiniz.

Asimetrik Kesim Etekler

Asimetrik kesim eteklerde önemli olan desensiz modelleri tercih etmektir. Bu tür etekleri genellikle etnik desenli kıyafetler ile kombin yapabilirsiniz. Asimetrik kesimli etekleriniz hareketli bir kumaşa sahipse bu durumda beyaz t-shirtler ile eteklerinizi kombinlemelisiniz. Kombininizi fular yada saç aksesuarları ile tamamlayarak çılgın, sıra dışı ve farklı bir tarz elde edebilirsiniz.

Tesettür giyim uzun etek kombinleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git