3 Numara Saç ve Kirli Sakal Kimlere Yakışır?

Kirli Sakal Kimlere Yakılır?

3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Son yıllar da erkekler de kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmeye başlamıştır. Kadın ve erkeğin en önemsedikleri konudur saç. Erkekler için saç daha önemlidir. Kadınlar da saç seçenekleri daha bol olmasına rağmen kıyafet ilk sıra da gelir, erkeler de kıyafet konusun da fazla seçenek olmadığı için en önemli aksesuarları saçlarıdır.

Her yüz tipine, her saç modeli yakışmaz. Bazen deneme yanılma metoduyla, bazen de işin de profesyonel olan ve bir bakışta kime hangi saç modelinin yakışacağını bilen kuaför sayesin de amacımıza ulaşırız.

Kadınlar açısından da erkek saç modeli çok önemlidir. Bazı kadınlar uzun saçlı erkek den hoşlanmazken bazıları kısa saçlı erkek den hoşlanmaz. 3 numara saç da bular dan biridir. Klasik bir saç modeli olmasına rağmen hala en tercih edilen saç modelidir. Hemen hemen her erkeğe yakışan bir model olması daha çok rağbet görmesine sebep olmaktadır.

Kadınlar da bu saç modeli olan erkekleri daha karizmatik bulmaktadır. Hele bir de kirli sakal var sa. 3 numara saç kestirirken dikkat edilmesi gereken konular dan biri kafa yapısının düzgün olması gerektiğidir. Saçlar çok kısa olacağı için kafa derisin de oluşmuş yara izleri gibi kusurlar göze çarpacaktır. Ayrıca kafa yapısı eğri olan kişiler de yaptırmadan önce iyi düşünmelidir. 3 numara saç modelinin en büyük avantajı her tür kıyafete yakışması ve her platform da kullanışlı olmasıdır.

Saç modelleri arasın da en sık bakım isteyen modeller den biridir. Erkek saçları çok hızlı uzar bundan dolayı 2-3 hafta da bir tıraş edilmelidir. Böylelikle uzayarak modelin şeklini kaybetmesi engellenmiş olur. Karizma olacağım derken ortalıkta çirkin bir görüntü sergilememek için buna dikkat edilmesi gerekir.

Kirli Sakal Kimlere Yakışır?

3 Numara saç modeli yaptık bitti demek uygun olmaz. Her saç tipine yakışan sakal bıyık veya bunların olmadığı baby face yüzler vardır ki. Sakal ve bıyık olmadığı için bebek yüzlü diye anılır. Bunların sakal ve bıyıkla ilgili bir şey yapmasına gerek yoktur.

Kirli Sakal Kimlere Yakılır?
Kirli Sakal

Gelelim konumuza kirli sakal genel de koyu esmer veya orta esmer kişilere daha çok yakışır. Kirli sakal yaptıracak kişinin seyrek sakal yapısı varsa hoş bir görüntü sergilemez. Ayrıca ters çıkışların olduğu bir sakal yapısı da hoş olmayacaktır. Kirli sakal yaptıracak kişinin düz ve dolgun sakal yapısına sahip olması gerekir. Yuvarlak yüzlü kişiler de top sakal, ince yüzlü kişiler de kirli sakal daha hoş bir görüntü demektir. Kirli sakal bırakmaya karar veren kişilerin 5-6 günlük bir sakalları olması gerekir. Daha uzun sakalları varsa.

Berberiniz den yardım alabilirsiniz. Eğer ev de yapmak isterseniz. Öncelikle kullanabileceğiniz bir tıraş makinenizin olması gerekir. Değişik başlık seçenekleri olan makineler işinizi görecektir. Ayrıca berberler de hem saç hem de sakal kesimin de kullanılan makineler den almanız daha avantajlı olur.

Bunların başlıkları numara olarak ayrılmıştır. Genel de 4 kademeli başlık bulunmaktadır.1 numara veya makinenin tarak takılmadan kullanılan 0,5 ayarı sizin kirli sakal yapmanızı sağlayacaktır. 3 numara saç ve kirli sakal kadınların ilgisini en çok çeken model olmakla birlik de size yakışacağına emin olduktan sonra yaptırmanızı tavsiye ederiz. Sonuç da göze hoş gelen her saç ve sakal modeli dikkat çekicidir. Önemli olan size neyin yakıştığını bilmeniz ve ona göre yaptırmanız.

Dikkat çekmek için komik durumlara düşmeye gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir