Bayan Dövme Modelleri ve Sağlık

Bayan Dövme Modelleri ve Sağlık
13 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

Eskiden özellikle büyük şehirlerde yaygın olan dövme yapma ve yaptırma olayları artık küçük kasabalara kadar yayıldı. Biz de dövme işinde sadece bayan dövme modellerini yazımıza konu ediyoruz. Bayan dövme modellerinden birkaç örneği önce bir inceleyelim.

Geçici dövmeye bir şey demiyorum ama kalıcı dövme yaptırma işinde biraz uzun düşünmekte fayda düşüncesindeyim. Önce bu sakıncaları dile getirerek sizin de düşünmenizi sağlamak istiyorum.

Kalıcı dövme yaptırdığınızda derinizin yapısını değiştirdiğiniz için silmeye kalktığınızda izinin kalma ihtimali var. Bu da estetik ameliyata kadar gidebilir. O yüzden daha sonra pişman olmayacağınıza iyice emin olmalısınız.

Kalıcı dövmede ikinci sakınca sağlık konusudur. Eğer gerekli hijyen sağlanmadan dövme yapılırsa bir takım hastalıklara yakalanma riskiniz var. Bunlardan en önemlileri AIDS, deri hastalıkları, böbrek yetmezliği, zehirlenme vb.

Bu uyarıları yaptıktan sonra bayan dövme modelleri üzerine birkaç kelime söyleyebilirim.

Bayan dövme modellerinde ön plana çıkan figürlerde en çok dikkatimi çekenler; tüy figürleri, yaprak figürleri, kuş figürleri, çiçek figürleri ve yazılar.

Bazı figürlerin profesyonel çalışma gerektirdiğini düşünüyorum. Hatta çok basit bir dövme yaptıracak olsanız bile parayı düşünmeyin, profesyonel kurumlara yönelin. Çünkü sağlığınız ve estetiğiniz çok önemli.

Geçici dövme yaptıracaklar için de kalıcı dövme yaptıracaklara yaptığım sağlık uyarılarını yapmak zorundayım. Çünkü her durumda hijyen önemlidir. Kalıcı dövmede yakalanabileceğiniz hastalıklara geçici dövmede de yakalanabilirsiniz.

Benim önerim kalıcı dövme yaptıracaklar bir yerine üç düşünerek dövme işine girişsinler…

Kalın sağlıcakla…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git