Bayan Umre Kıyafetleri 2018

Bayan Umre Kıyafetleri 2014

Müslümanlar için oldukça büyük bir önem taşıyan hac ve umre ziyaretlerinde bulunacak kişiler için giyilecek kıyafetler oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Seçilecek olan giysiler, gidilecek olan bölgenin sıcaklık değerlerine ve nem oranına uygun olarak terletmeyecek ve nefes aldıracak özellikte tercih edilmelidir. Şile bezi ve keten kumaşlardan dikilen erkek ve bayan umre kıyafetleri oldukça rahat bir seyahat ve ziyaret imkânı sağlayacaktır. Bayanlar için pantolon ve kaban veya pantolon ve ferace şeklinde hazırlanan umre kıyafetleri renk açısından çeşitli olmasa da desen olarak çeşitlilik göstermektedir. Gidilen bölgenin hava şartlarına uygun olarak açık renklerin tercih edildiği umre kıyafetleri kişiye uygun olarak rahat bir kıyafet olmalıdır.


Bayan umre kıyafetleri, dini inancı sebebiyle umre ziyaretini yapmak isteyen bayanların rahat bir şekilde seyahatini gerçekleştirebilmesi için kişiye uygun ebatlarda ve uygun kumaşlar tercih edilerek hazırlanır. Birbirinden çeşitli umre kıyafetleri arasında önü ve kol manşeti nakışlı, beli bağcıklı, pamuklu, keten veya şile bezi kumaşından imal edilmiş ürünler bulmak mümkündür. Pek çok umre ve hac malzemesi satan mağaza ve internet sitesinde satışı yapılan kıyafetler için üretilen kumaşın cinsine ve üzerindeki işlemelere göre fiyat belirlenmiştir. Pantolon ve feracenin yanı sıra yapılacak umre ziyareti sırasında kullanılacak eşarp ve başörtülerinde rahat ve terletmeyecek kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmek çok önemlidir.
Milyonlarca Müslümanın her yıl ziyaret ettiği Mekke şehrine giderken ter ve koku oluşturmayacak özellikte giysiler seçilmesi gerekir. Piyasada bulunan erkek umre kıyafetleri fazla desen ve nakış içermiyor olsa da bayan umre kıyafetleri, çok çeşitli desen ve nakış işlemeleriyle sade bir şekilde süslenmektedir. Piyasada umre ziyaretine gidecek bayanların beğenisine ve isteğine uygun olarak hazırlanan umre kıyafetleri arasında ön düğme ve fermuar kısmında biyeler bulunan modellerin yanı sıra kol manşetlerinde de süslemeler yer alan çeşitli modeller büyük ilgi toplamaktadır. Çabuk kırışmayan ve terletmeyen özellikte olan pamuk, keten ve şile bezi kumaşlardan üretilen bu önemli kıyafetler, bu özel ziyaret sırasında ütü derdinden de biraz olsun kurtaracaktır.

1 Yorum

  1. İkbal Yanıtla

    facebookta, Tekirdağ moda evi var, bayan modacı bayanlara özel hac – umre kıyafetlerini kendi özgün tasarladığı 4 – 5 modeli var 1 kaç kafileye dikti çok beğenilmişti, ben de o kafilelerin biriyle umre ziyaretine gittiğimde şahit oldum internetten de ulaşabilirsiniz, adı pek duyulmadığı reklam yapılmadığı için bilinmiyor. Ama kumaşı pek terletmiyen ve MODELLERİ rahat ibadet ettiklerini söylüyorlardı… Hatta dilleri bilmiyorduk diğer ülkelerden bayanlar adresini istiyordu. BAYANLAR UMRE ZORLUKLARIN BİLDİĞİMİZ İÇİN ANLATTIM… BİLGİLERİM DOĞRU ÇIKTIĞINDA BANADA DUA EDİN. ALLAH CC KABUL ETSİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir