Burun Estetiği Fiyatları: Burun Estetiği Sonrası Dikkat

burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği ameliyatı tıp dilinde rinoplasti olarak bilinir. Ülkemizde hem erkekler hem de kadınlar için en çok tercih edilen estetik türlerindendir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı sırasında uygulanan işlem genellikle kıkırdak ve kemiklerin oluşmuş yapısıyla oynama ve yeniden şekillendirme halinde yapılır. Burun estetiği yapımında iki farklı düzenleme mevcuttur. Bunlardan birincisi fazla olan kısımların alınması, diğeri ise eksik kemik veya kıkırdağın tamamlanmasıdır. Burun düzeltme işleminde fazla olan kızım kesilerek alınırken, eksik olan bölümler ise başka bölgeden alınan ek ile yeniden düzenlenir.

Burun estetiği zor bir ameliyat mı?

Estetik ameliyatları arasında belkide en zor ameliyattır. Burun estetik ameliyatının zor olma nedeni; burunun kapalı bir yapıya sahip olmasıdır. Yapılacak düzeltme için açılan bir alandan tüm işlemleri yapmak zorundasınızdır. Bir diğer sebep ise burun yapısının içi tam olarak bilinemeyebilir. Çünkü burunda bulunan kemik ve kıkırdaklar birbirinden bağımsızlardır. Bu nedenle herkeste iyileşme süreci de farklılık gösterir. Ayrıca birçok kez 2. düzeltme ameliyatı yapılmak zorunda kalınabilir. Bu farklı kemik ve kıkırdak yapıların çokluğundan ötürüdür. Buna revizyon yapmak adı verilir. Üst düzey bir estetisyen için bile ortalama 10 ameliyattan birinde revizyon yapıldığı görülmektedir.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Rinoplasti ameliyatı için uygulanan 2 farklı ameliyat yöntemi vardır. Bunlar açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatıdır.

Açık burun estetiği ameliyatı yapılırken, burun ucunda 3-4 milimetrelik bir kesi yapılır ve burun ucu açılarak ameliyat yapılır. Kapalı da ise bütün bir kesi yapılmaz. İşlemler burun içinden yapılır.

İki işlem arasında ki fark ise cerrahın hangisine daha hakim olduğuna bağlıdır. Ayrıca küçük bir örnekleme yaparsam daha iyi anlaşılacaktır. Küçük bir cam şişe içinde ameliyat yaptığımızı varsayalım. İçerisinden bir şey çıkarmak çok fazla sorun olmayacaktır. Fakat içerisine başka parçalar eklenecek ve bir maket yapılacaksa çok zor olacaktır. Yani burunda fazlalık var ise kapalı ameliyat daha uygun olacaktır. Fakat ek yapılacak ise kapalı ameliyat estetik uzmanı için biraz daha zorlayıcı olacaktır.

Açık burun estetiği mi? Yoksa kapalı burun estetiği mi? 

  • Bunun net bir cevabı maalesef verilememiş ve cerrah arasında hep bir tartışma konusu olmuştur.

Burun estetiği fiyatları

Estetik fiyatları günden güne daha uygun hale geliyor. Teknoloji geliştikçe yapılan işlemler daha kolay hale geliyor.

Eskiden sadece zengin ve ünlülerde gördüğümüz estetik artık hemen herkeste görülebilir hale geldi. Burun estetiği halk arasında en popüler düzeltme yöntemlerinin başındadır. Burun estetiği ameliyatı fiyatları ise doktorunuza ve yapılacak işleme göre değişim göstermektedir.

3-4 bin TL ile başlayıp 20 Bin TL kadar artış gösterebilir. Genellikle özel hastaneler ve özel doktorlar tercih ediliyor. Bunu da bir not olarak düşelim.

Burun estetiği sonrası

Burun estetiği sonrası oluşabilecek yan etkiler ve dikkat edilmesi gerekenler çok önemlidir. Özellikle burunun yapı olarak yüzün tam orta kısmında yer alması tüm bölgeyle bağlantılı olması demek oluyor. Bu yüzden estetik ameliyat sonrası dikkat edilmesi son derece önemlidir.

Şimdi sizlere burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacağım.

  • Yatış Şekli : Yatarken çift yastık kullanılmalıdır. Çünkü silikon yapraklar çıkarılana kadar bu şekilde yatmak iyileşmeyi hızlandırır.
  • Diş Fırçalama : Fırça kullanımında yumuşak uçlu bir fırça tercih edin. Üst dudağı oynatmadan diş fırçalayabilirsiniz. Fakat ani ve sert hareketlerden uzak durun. Doktorunuzun tavsiyesini alın.
  • Burun Temizliği : Burnunuzda bulunan silikonlar çıkarıldıktan sonra hafifçe temizlik yapabilirsiniz. Bunun için kulak temizleme çubuğu ile hafif dokunuşlar yapın. Yine bu konuda doktorunuza danışınız.
  • Tıkanıklıklar : Burun tıkanmaları silikonlar çıktıktan sonra da bir süre devam edebilir. Bu süreç normaldir ve ağızdan nefes almaya devam edilmelidir.
  • Burun Spreyi : Doktorunuzun önerisini almadan hiçbir şekilde damla veya sprey kullanmayın.
  • Spor : Ameliyat sonrasında en az 2 hafta kan basıncını arttırıcı hareketlerden ve sportif çalışmalardan uzak durun. Buna gün içinde yapacağınız işlerde dahildir. Kendinizi zorlamayın. Ayrıca başınızı öne fazla eğmemeye dikkat edin. Hafif tempoda yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Estetik Sonrası Kanama : Ameliyatın etkisi ile ara ara pembe ve açık kırmızı renkli sıvının burundan gelmesi normaldir. Paniklemeyin. Fakat kan koyuluğunda ve kan kırmızısı renginde sıvı gelirse doktorunuza danışın.

Burun estetiği olanların yorumları

Burun estetiği olanlar kızlarsoruyor sayfasından aldığımız bazı yorumlar şu şekildedir;

burun estetiği olanlar

Kimler Burun Estetiği Yaptırmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir