Diyet Yaparken Yağlı Yiyeceklere Hemen Elveda Demeyin

Diyet Yaparken Yağlı Yiyeceklere Hemen Elveda Demeyin
30 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.

Diyet Yaparken Yağlı Yiyeceklere Hemen Elveda Demeyin

Yağ iyidir. Özellikle zeytin yağ çok yararlıdır. Diyetinizde yağları birden kesemezsiniz. Doymamış yağlar, açlık sinyallerini azaltarak kilo vermeye yardımcı olabilir. Almanız gereken yağlar yağlı balık, kabuklu yemişler ve hububatta bulunan omega 3 ve 6 temel yağ asitleridir. Et, tereyağı ve katı margarinde bulunan doymuş yağlardan kaçının.

Yemek yemeden önce bir şeyler için. Susuzluk sinyalleri açlık sinyallerine çok benzer yani çoğu zaman suya yöneleceğimiz yerde yiyecek bir şeylere yöneliriz. Eski “günde 1.5 litre taktiği” burada da işe yarar. Eğer ölçemiyorsanız, yanınızda küçük bir şişe taşıyın ve bir şeyler içme alışkanlığı kazanana kadar sürekli dikip için.

Artıkları atmaktan korkmayın. Evet, belki müsrifçe ama eğer sıkıldığınızda yemek yemenizi engelleyecekse, buna değer. Diyet yapmış ve başarılı olmuş biri, baştan çıkarıcı yiyecekleri ambalajsız halde çöpe atmanın, sonradan plastik eldivenleri takarak çöpü karıştırmaya teşebbüs etmenizi engelleyeceğini ileri sürüyor.

Kendinizi zevkten mahrum etmeyin. Basit bir psikoloji: Kendinize çikolatayı yasaklarsanız tek düşündüğünüz şey çikolata olur: Çikolata, çikolata, çikolata! Kendinize günde küçük bir çikolata için izin verin böylece geceleri rüyanıza girmesin.

Her şey sayılır ‘Ben zaten şişmanım, ikinci bir kurabiyeye hayır demek neyi değiştirir ki?’ tuzağına düşmeyin. Konu diyet ve egzersizse her şey sayılır. Diyet cephesindeki haberler kötü olabilir ama egzersiz cephesinde haberler iyi, bunları dengeleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git