Evde Saç Boyamak için 16 Saç Rengi Püf Noktası

Evde Saç Boyama

Saçlarını boyayan Akılsepeti okurlarının %82’si evde boya yapıyor . İster balayage , ister koyu kahverengi, kumral, ister sarışın olsun, GH Güzellik Laboratuarı ve daha üst sıradaki profesyonellerin sırları salon-muhteşem saç rengiyle paylaşıldı. Ayrıca, uzmanların testlerinden dahi hileler!

Neye İhtiyacınız Var?

İlk olarak, şu malzemelerin stokları:

• Kutulu saç rengi boyası (fiyatlar değişebilir)

• Renkli fırça (5 dolar, amazon.com )

• Makyaj temizleme mendili (4 $, amazon.com)

• Lateks içermeyen tek kullanımlık eldivenler (100 için 8 $, amazon.com )

• Conta Tutucular Pantene Pro-V Esmer ve Vurgulayıcı İfadeler Şampuan ve Saç Kremi (set için fiyat 84 $, amazon.com )

Büyük Değişikliğe Hazır mısın?

Aşırı renk değişiklikleri, tonları nasıl değerlendireceğini ve hasarı en aza indirmeyi bilen bir kuafer salonu boya uzmanı en iyi şekilde bırakılan birden fazla işlem gerektirebilir. L’Oréal Paris’in ünlü ressamı Kari Hill, “Mevcut renginize göre daha açık veya daha koyu olan iki renkte kalın” diyor.

İki kutu al

İstediğiniz son şey, işlemin yarısında boya bitmek. Saçınızın omuz uzunluğu veya daha uzun olması durumunda, saçınızın kalınlığına bağlı olarak tüm başınızı örtmek için iki kutuya ihtiyacınız olabilir. (Ve artık bir kutu ile bitirirseniz, bir dahaki sefere her zaman kullanabilirsiniz.) İyi Temizlik Enstitüsü’nden mükemmel puanlar alan Revlon ColorSilk’i (6 $, amazon.com ) öneriyoruz .

İplik testini yapın

Yeni bir renk deniyorsanız, önce birkaç kesilmiş kıl veya gizli parça üzerinde test edin ve işlem yapmadan önce sonuca bakın. Bunu yapmayan testçilerden gelen ortak bir korku hikayesi: turuncu ve mora dönüşen saçlar!

Çıplak ol

Şaşırtıcı sayıda test cihazı kirli bir sırrı ortaya çıkardı: kıyafetleri lekelememek için renklendirirken sıyırma. Bu sizin tarzınız değilse, eski bir düğme ön forması ya da cüppe giyin – bu şekilde durulama zamanı geldiğinde başınızın üzerine hiçbir şey kaldırmanız gerekmez. Ayrıca, yüzeyleri havlu ve çarşaflarla örtmek yerine çöp torbalarını bırakarak, içlerinden emilip yıkanması gerekebilir.

Dudak balsamını kullanışlı tut

Evde saç boyamanın, alnında renk şeritleriyle bitmekten daha kötü bir şey yok. Hill, cildi boyadan korumak için bir goopy merhem kullanmak yerine, saç çizgisi boyunca şeffaf ve katı bir dudak balsamı sürün, diyor Hill: “Küçük boyutu kısa ve özlü bir uygulama için yapar.”

Bir cerrah gibi düşün

Ameliyathanede olduğunuzu düşünün ve kullanmaya hazır olduğunuz tüm araçlarınızı yerleştirin. Kazalara yol açabilecek orta işlemi durdurmak ve karıştırmak zorunda kalmayacaksınız (boyayı çok uzun süre bırakmak gibi!). Hill, “yataklarınızı almak için” önceden kutunun talimatlarını da okuyun.

Renkli bir fırçayla yatırım yapın

Boyanın fışkırması ve saçınızın her tarafına yayılması kolay (ve eğlenceli!) Olabilir, ancak bu yöntem dağınık ve kesin olmayabilir. Test salonunun yerine, oyun salonundaki renk uzmanı: Bir kasede rengi karıştırın ve en düzgün, profesyonel görünüm için bir renk fırçayla ($ 5, amazon.com ) boyayın.

Bir diş fırçası ile vurgulayın

Bazı test cihazları ince sonuçlar için akıllıca bir numara paylaştı: Renk tonundan iki ton daha hafif bir boya seti kullanın ve temiz bir diş fırçası veya rimel değnekle vurgulayın. Hill, önerileri, güneşin çarpacağı yerlere, saç çizgisinin çevresine ve sizin tarafınızdan kaynaklanacak şekilde yerleştirin.

En baştan başla

Kökler en fazla renge (ve işlem süresine) ihtiyaç duyduğundan, ilk önce oraya boya uygulayın, ardından dağıtmak için saçın geri kalan kısmını tarayın. Tam kapsama sağlamak için, salonda profesyoneller gibi, dört ila altı bölümde çalışın.

İki ayna kullan

Başınızın arkasını renklendirmek zor olabilir. Hill, banyo aynanızın önüne boya uygularken, lekeleri kaçırmadığınızdan emin olmak için elinizi tutun.

Elde temizlik bezleri bulundurun

Boya sıçramasını olduğu gibi ıslatmak için Neutrogena Makyaj Temizleyici Temizleme Havluları (4 $, amazon.com ) gibi mendil kullanın . Tamamlanana kadar beklerseniz, çoktan ayarlamış olabilirler. (“Hala lekelerim var, çıkamıyorum!” Bir test cihazı iç çekti.)

Bir duş başlığı kullanın

Tüm renkler açıldıktan sonra – ama etrafta dolaşmadan önce – boyanın damlamasını ve lekelenmesini önlemek için saçı tek kullanımlık bir duş başlığı ile kapatın. Öyleyse akşam yemeğini veya Netflix-binge’yi hazırlamakta özgürsünüz.

Fazladan eldiven al

Boya koyarken ellerinizi korumak için kutunun plastik eldivenlerine bastınız ancak bunları yıkarken de giymeniz gerekiyor. Bir var taze hazır çiftini (100 için 8 $, amazon.com ) orijinalleri yeniden kullanamazsınız durumda. Ciddi lekeli parmakları ile biten bir test cihazı!

Köpükleri atla

Mantıklı. Saçları yıkamak da rengi temizler. GH Beauty Lab’ın renk solmasını test etmesinin bir yolu yıkama döngüsünü tekrarlamaktır, çünkü sadece sade su (şampuanın yüzey aktif maddelerinden bahsetmiyorum) boya moleküllerini iplikçiklerden ayırabilir, Lab. Hill, “Her gün en fazla renkli saçları yıkayın” diyor.

Ürünleri düzenli olarak değiştirin

Beauty Lab, boya işleri arasında haftada bir kez renk bırakan şampuan, saç kremi veya saç parlatıcısı uygulamasının saç rengini canlandırabileceğini buldu. Mühür tutucular Pantene Pro-V Esmer ve Vurgu İfadeleri Şampuan ve Saç Kremi (her biri 14 dolar, amazon.com ) deneyin.

Parlat onu

İplikler için dudak parlatıcısı gibi, saç parlatmaları da renk tonu ve parlaklık tonu bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir