Evlilik hazırlıklarında dekorasyon önerileri

Evlilik hazırlıklarında dekorasyon önerileri
1 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Evlilik hazırlıklarında dekorasyon önerileri yeni yuva kurma heyecanı yaşayan çiftlerin evlerini görsel yönden zengin ve fonksiyonel kullanıma uygun hale getirmelerini sağlayacaktır.

Evlilik hazırlıklarında dekorasyon önerileri güzel olduğu kadar kimi zaman bunaltıcı hale gelen seçimlerinizde sizlere yardımcı olacak püf noktalarından oluşmaktadır. Evlilik hazırlıları yoğun bir mesai gerektiren detaylı bir süreç olmakla beraber evin dekorasyonunda hem bütçeyi aşmamak hem de planlı hareket edilmelidir. Evinizin gereksinimleri tespit edilerek bütçe ona göre ayarlanırken aynı zamanda boyutlarda önemlidir.

Yeni evleneceklere dekorasyon önerileri arasında öncelikler mekanın duvar renginin ışık durumuna göre gerekiyorsa boyanması yapılacak ilk iştir. Mekanın aydınlığı için açık renk boyalar ya da mekan küçükse boyuna çizgili ya da az desenli duvar kağıdı uygulamaları mekanı geniş ve ferah gösterecektir. Mekan darsa mobilyalar ona göre uygun olacak şekillerde ve tarzda seçilmelidir. Küçük mekanlarda az mobilyalar ve açık renkler kullanılarak hem konforlu hem de fonksiyonel mobilya parçaları kullanarak iki tarz dekorasyon bir arada kullanılarak evinizi şekillendirebilirsiniz.

Dekorasyona uygun mobilyalar almadan mekanın ölçülerini bir metre yardımıyla almak size alışverişte kolaylık sağlayacaktır. Yeni teknolojiler geliştiren tanınmış tasarım firmaları ve mobilyacılar barındırdıkları mimari bilgisayar yerleşim programlarıyla evinizi ölçülerini vererek dekorasyona uygun mobilyalar tavsiye etmektedirler. Bu program sayesinde alınacak mobilyaların evin bilgisayar ortamında yerleştirilmesine imkan tanıyarak mobilyanın eve alınmadan nasıl duracağı, sığıp sığmayacağı hakkında bilgi veriyorlar. Teknoloji kimi zaman bizleri isyan ettirse de aslında hayatı ve alışverişi kolaylaştıran yöntemlerdir.

Evlenecek çiftelere alıveriş tavsiyeleri konusunda öncelikle evin eksikleri ve alınması gerekenler hakkında liste yapılmalı, gereksiz yer kaplaması yaratan parçaları almaktan uzak durulmalıdır. Alınan dekorasyon ürünlerinde fonksiyonel, kullanışlı ve kaliteli olan ürünler seçilerek mekana uygun tarzlarda seçimler yapılmalıdır. Uzun vadede kullanılacak mobilyalar seçerek garantili malzemeler almanızda fayda vardır. Dekorasyon yapılırken kesinlikle geniş düşünülmeli ve renk seçimlerinde kombin yapacağınız tüm parçaları kafanızda daha önceden yerleştirmelisiniz. Evlilik hazırlıklarında dekorasyon önerileri arasında belki de en önemlisi yeni bir hayata başlarken bütçeyi aşmamanız ve sonrasında maddi sorun yaşayacağınızı düşünerek hareket etmeniz olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git