fbpx

Galatasaray Futbol Takımı (1905)

Galatasaray Futbol Takımı (1905)
8 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Galatasaray Futbol Takımımız 1905 yılında Galatasaray Lisesi öğrencilerinden Ali Sami Yen ve bir grup arkadaşı tarafından ilk spor kulübüdür. Günümüze kadar 18 kere Türkiye Şampiyonluğunu yaşamış ve taraftarına yaşatmıştır.
2000 yılında da UEFA Süper Kupasını İngiltere’nin Arsenal takımını yenerek Türk Halkına ve taraftarlarına hediye etmiş, katıldığı UEFA kupasını hiç yenilmeden kazanmış tek ilk ve tek Türk takımıdır. Yine aynı yıl Süper Kupa’yı da Real Madrid’i 2-1 mağlup ederek kazanmış, adını tüm dünyaya duyurmuştur.
Galatasaray Futbol Takımı; Spor Toto Süper Liginde oynayan Galatasaray Spor Kulübünün bir takımıdır.
Formalarında büyük firmalar sponsor olmuştur. Bu sezonda Göğüs sponsoru Türk Telekom, sırt sponsoru Ülker, kol sponsoru Aveadır ve buGalatasaray futbolcularının 2017 – 2018 futbol sezonunda giyecekleri formalarını ise Nike hazırlamıştır.
18 Temmuz 2017 de formaların lansmanı yapılmış ve formaların sloganı ise “Avrupa için tasarlandım! Şimdi benim zamanım!”dır. Yeni Formalar yakalı olup, sarı, kırmızı ve beyaz parçalı olmuştur.
Bildiğimiz Galatasaray futbol takımı; Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. Profesyonel Futbol Takımı Galatasaray Spor Kulübünündür.
Galatasaray 1997 yılında şirketleşmiş; Galatasaray Marka haklarını ise Galatasaray Sportif Anonim Şirketi yönetmekte olup % 62.95 hisseye sahiptir.
Galatasaray Futbol takımı profesyonel olmadan önce İstanbul ligi, Cuma ligi, Pazar ligi gibi isimlerle oynanan maçlarda; o dönemlerin futbol takımları olan; Altınordu İdman Yurdu, Moda, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımları ile bir çok maçlar yapılmıştır.
Atamızın da hayatta olduğu 1928 yılında Taksim Stadında yaptıkları bir maçta Fenerbahçe takımını 4-0 yenmiş ve Gazi Büstünü kazanmıştır, Gazi Büstü halen Galatasaray Müzesinde sergilenmektedir.
Kurulduğu tarihten bu güne başarılarla dolu hayatında Galatasaray Kulübüne ve Futbol Takımına başarılar diliyoruz. Gönlümüz hep sizlerle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git