fbpx

Genç görünüm kazandıran saç renkleri

Genç görünüm kazandıran saç renkleri
3 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Genç görünüm kazandıran saç renkleri hepimizin hayal ettiği eski günlere kavuşmamızı sağlarken yapmamız gereken sadece doğru seçimler yapmak olacaktır.

Genç görünüm kazandıran saç renkleri ilk bakışta yüzdeki dikkat edilen bölge sayesinde etkileyici olmamızı sağlarken saç şekli ve renk seçimi önemli kriterlerdir. Saç rengi ve modeli seçimi kişiyi genç ya da yaşlı gösterebilirken sizlere bahsedeceğimiz püf noktalarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu yılın trendi herkesin bildiği gibi doğal saç şekilleri, renkleri olmakla beraber moda aslında kişinin ten ve yüz şekline giden uygulamalara giderek kendilerine yakışanı bulmaları demektir.

Bu yıl sarı renklerin farklı tonları da moda ve genelde ünlülerin kullandığı platin renk sarılar aslında kişiyi olduğundan yaşlı ve olgun gösterir. Fakat yaşınız ilerlemiş ve beyazlarınız yoğunsa bu griye dönük platin uygulamalar yerinde olacaktır. Sarışınsanız saçınızın bir ton açık renkleri saça uygulanırsa daha güzel bir ifade verir. Saç renginiz doğal tonlarda ise tamamını boyamak yerine olan renginizin 2 ton renk tonuyla açarak olduğunuzdan daha genç ve alımlı olursunuz.

Koyu renk saçlar aslında yüzde oluşan kırışık ve çizgileri kolaylıkla ortaya çıkarmaktadır. Yüz şeklinizde saçınıza seçeceğiniz renk tonlarının uygulanacağı yerler yüzde ifadeleri değiştirdiği gibi sizi ışıltılı ve daha genç gösterecektir. Saça uygulanacak modern saç kesimleri ya da renkleri çarpıcı olmalıdır çünkü ifadenizi ortaya çıkarmakta etkilidir. Saçta yapılan değişiklikler masraf ve zaman gerektirirken bu uygulamalar evde kendinizin ya da bir arkadaşın yardımıyla saça farklı renk uygulamaları yapmanızda mümkündür. Saça uygulanan gelişi güzel boyamalar yerine saçta ana renge uyumlu tonlar seçilirse daha iyi sonuçlar verir.

Esmer kadınların genç görünmesi için saçlarında ışıltılar kullanmaları önerilmektedir. Ten ve göz renginize uygun tonlarda yapılan renk uygulamaları ana saçtan uzak renkler tercih edildiğinde yüzde soluk bir ifade oluşur.
Sarışınsanız ve saç renginizde değişiklik yapmak isterseniz gümüş, som, platin renk geçişleri tercih edebileceğiniz gibi daha alımlı ve ışıltılı görünmenizi sağlayacaktır. Açık renklere derin görünüm veren ara ara uygulanan ve saçın 1 ton koyu renkler yüze derinlik verir. Kızıl saçlarınız varsa ana renginize kontrast olarak kızıla çalan saç geçişleri hareket kazanmanızı sağlayacaktır. Toprak renk kahve tonlarda saçlarınıza uygulanacak 2 ton açık renk uygulamaları ve gölgeler çikolata, koyu bal rengi, açık kahve uygulamalar yüze ışıltı ve enerjik bir ifade verebilir.

Genç ve enerjik görünmek saçınızın boyu ve rengiyle de orantılıdır. Bu avantajı düşünerek renk ve kesimleri yaptırmakta fayda vardır. Koyu renk saçlar yazın gelmesiyle yüz hatlarına uygun yerlere yapılan renk tonlarıyla verilen ışıltılar yüze güzel ifadeler verir ve bu konuda profesyonel bir uzmana mutlaka danışmanız tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git