Gözenek küçültücü Baz Maske Önerileri

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek küçültücü Baz Maske Önerileri

Söz konusu cildimiz olduğun da bakımlı olmak önemlidir. Kadınların en büyük sıkıntıların dan olan değişik cilt tipi problemleridir. Her cildin kendine özgü bir dokusu vardır. Cilt tipleri; yağlı ciltler, karma ciltler, normal ve kuru ciltler diye 4’e ayrılır. Her cilt için farklı gözenek sıkılaştırıcı krem kullanımı gerekebilir. Bazen gözenekleri sıkılaştırmak için kremler yeterli olmayabilir.

Gözenek Küçültücü Kremler

Yağlı ciltler- En problemli cilt tipidir. Cildin yapısı her zaman yağlı ve parlaktır. Yüzün her bölgesin de parlaklık görülür. Gözenekler geniş ve içleri doludur. Sivilce ve siyah nokta oluşumuna en elverişli cilttir. Yağlı ciltler de yağ bezleri çok çalıştığı için akne oluşumu en yüksek cilt tipidir. Gözenek küçültücü baz maske en çok bu cilt tiplerin de kullanılmalıdır. Yağlı ciltlerin avantajlı olduğu durumlar da vardır. Diğer cilt tiplerine göre daha az çizgi oluşur ve uzun süre daha diri kalır.

Karma ciltler- T bölgesi yani alın, burun, yanak ve çene bölümü yağlı yüzün diğer bölümleri kuru olan cilt tipidir. Cildin dengesi hızlı bozulabilir. İki ayrı cilt tipin den kaynaklı olarak uygun ürünler bulmak da en zorlanan cilt tipidir. Bu yüzden kuru ve yağlı bölgeler için ayrı ürün kullanmak gerekir.

Normal ciltler-Çene ve burun kısmın da gözenekler daha belirgindir. Göz ve yanak kısmına göre daha yağlı olabilir. Sivilce ve siyah nokta sorunu bu cilt tipin de görülmez. Havanın durumuna göre soğuk da daha kuru, sıcak da daha yağlı olabilir. Cilt tipleri için de en kaliteli cilt karma cilttir.

Kuru ciltler- Gözenek bakımdan en şanlı cilt tipidir. Üst deri olan incedir. Yağ salgısının az olduğun dan nem oranı düşük ve mat bir görünümü vardır. Bu cilt tipleri gözenek küçültücü baz maske kullanmaya gerek duymaz.

Geniş Gözenekli Cilt için Baz Maske

Geniş gözenekler yanak ve burun bölgesin de daha yoğun görülür. Kadınların yüz bölgesin de ki en şikâyet ettikleri konudur. Cilt üstünde ki yağ dokusunun artması, hormanol değişiklikler, dengesiz beslenme, hava kirliliği, uykusuzluk ve vücudun yeterli miktar da su almaması gözeneklerin genişlemesine ve büyümesine sebep olabilir.

Gözenekleri kapatmak veya küçültmek için kozmetik ürünlerden yardım alınabileceği gibi ev de hazırlanan maskeler doğal bir çözüm olabilir. Cildinizi yatmadan önce mutlaka makyaj dan temizlemeli ve uygun kremleri kullanarak nefes almasını sağlamamız gerekir.

Cilt tipine uygun peeling yaparak gözeneklerin küçülmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler de daha çok göründüğü için yağ dengeleyici ürünler kullanmanız da fayda var. Doğal maden suyunu tonik olarak kullanmak da gözenekler den kurtulmak da yararlı olur. Kozmetik olarak alabileceğiniz gözenek küçültücü baz maske seçenekleri olmasına rağmen ev de hazırlayacağınız doğal maskeler bu sorun dan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar dan bir tanesi.

Yüzdeki Delikler ve Gözenekler için Mandalina Maskesi

Mandalina maskesi, yarım mandalina suyu ve 1 tatlı kaşığı karbonatla evde pratik gözenek küçültücü maska hazırlaya bilirsiniz. Bir kap için de mandalina suyunu ve karbonatı köpürene kadar karıştırıp 10-15 dakika bekledikten sonra temiz cilt üzerine uygulayın. 15-20 dakika kurumasını beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Hafta da 2-3 kez yapacağınız bu maske gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Gözenek sıkıştırıcı bir diğer maske kil maskesidir. Kil düzenli kullanıldığın da yağ üretimini azaltır. Özellikle yeşil kil yağlı ciltler deki gözenek sorunları için daha etkilidir.  İki yemek kaşığı kile ister soda, ister su ekleyerek maskenizi hazırlayıp yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Ayda 2-3 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Gratis Siyah Nokta Maskesi – Gözenek Küçültücü

Gratis Siyah Nokta Sıkılaştırıcı Maskesi

Siyah maske Gratis mağazalarında belli aralıklarla satışa sunuluyor. Özellikle Procsin Black Mask yani siyah maske kremi, aktif karbon soyulabilir maske olarak satışa sunulmaktadır. Farklı yerlerde ürünün sahtesi de piyasaya sürülmüştür. Fakat güven vermemektedir. Kesinlikle dikkat edilmesi gerek.

Cilt kremlerinde teşhir ürünlerden uzak durmak gerekir.

Youtuberların Siyah Nokta Temizleyici Maske Yorumları

Aşkım İrem Aktulga’nin videosu


Selin Yağcıoğlu’nun videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir