İş Görüşmesinde Ne Giyilir?

İş Görüşmesinde Ne Giyilir?
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 119 kez okundu.

İş Görüşmesinde Ne Giyilir?

İş hayatının önemli bir kısmını bayanların oluşturduğu tartışılmaz bir gerçektir. Mülakat esnasında oluşan ilk izlenim işe alım sürecinin en önemli noktalarından bir tanesidir. Giydiğiniz kıyafetler ve kullandığınız aksesuarlar sizin iç dünyanızdan ve kişiliğinizden ipuçları vereceği için işverenler tarafından dikkat edilen bir husustur.

İş Görüşmesine Gidilirken Kullanılan Kıyafetlerde Hangi renkler Tercih Edilmelidir?

  • Siyah renk tercih ederseniz özgüveniniz olduğunu ve iddialı olduğunuzu göstermiş olursunuz.
  • İş görüşmesinde toprak renklerini tercih ederseniz karşı tarafa güven sağlamış olursunuz.
  • Lacivert renkte kıyafet seçiminde bulunursanız iş görüşmeleri için doğru bir tercih yapmış olursunuz.

İş görüşmelerinde giyilecek kıyafetler konusunda dikkat edilecek bir diğer husus ise; çalışılacak ortamın nasıl olduğudur. Bazı sektörlerde çalışırken klasik giyinmek gerekebilirken, bazı sektörler ise tamamen serbest spor giyimi tercih edebilir. Mülakatta ki kıyafet seçiminde buna dikkat etmek gereklidir.

İş görüşmesinde yapılabilecek kombinler nelerdir?

  • Siyah bir pantolon ceket takımı iş görüşmeleri için kabul görmüş bir seçimdir. İçerisine giyeceğiniz beyaz bir gömlek kıyafetinizi tamamlamış olacaktır. Altına giyeceğiniz topuklu bir ayakkabı ve minik küpelerle kombininizi tamamlamış olursunuz.
  • Tercihlerini pantolon ceketten yana kullanmak istemeyen bayanlar için etek ceket takım alternatiftir. Etek ceket takımlarda ki renk seçiminiz ise toprak renklerinden yana olsun.
  • Takım giymek istemiyorsanız ciddi görünümlü bir elbise tercih etmelisiniz.

İş Görüşmesinde Giyilebilecek Triko Modelleri

İş görüşmelerinde tercih edilen kıyafetler ilk izlenim bakımından büyük önem taşır. İş görüşmesi kıyafetinizi seçerken, mevsim şartlarına, sezonun modasına ve kendinize yakışıp yakışmadığına odaklanmalısınız. İlkbahar aylarında, iş görüşmeleri için değişken hava şartlarına karşı tedbirli olmalısınız. Bu anlamda trikolar ilk kurtarıcılardır. Bahar aylarının hava şartlarında sizi ne üşüten ne terleten trikoları doğru kombinleyerek kullanabilirsiniz. Bu sezon trikolarda, leopar deseni, siyah, pudra gibi renkler sıklıkla görülecek.

Trikoları doğru kombinlerseniz; hem modaya hem iş görüşmesine uygun hale getirebilirsiniz. Bunun için trikonun modelini baz almalısınız. Klasik tarzda, dökümlü, kayık yaka gibi triko modellerinde sıklıkla keten ya da klasik kesimli pantolon tercih etmelisiniz.

Bunun dışında bu sezon da çok moda olan önü kısa arkası uzun triko modellerini şık, tayt tipi pantolonlarla kullanabilirsiniz. Bu modelleri etekle kombinlemek de çok doğru olmayacaktır. Arka kısmı uzun olduğundan etek gibi görünür ve etekle giyildiğinde de şık görünmez. Bu modeller dışında iş görüşmesi için en ideal parçalardan biri de triko elbiselerdir. Elbiselerin kombinlenmesi daha kolay olduğundan zamandan kazanmanıza da yardımcı olur.

Ayrıca bahara uygun ince çizmelerle ve kısa botlarla da kullanılabilir. Elbiseler dışında hırka tipindeki trikoları, kemerlerle hareketlendirerek kullanabilirsiniz. Bu modelleri ister etekle ister pantolonla kombinleyebilirsiniz. Trikonun yaka kısmı uygunsa şık kelepçe kolyelerle kombini tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git