Kadınların Kronik Ağrıları ve Tedavi Yöntemleri

Kadınların Kronik Ağrıları ve Tedavi Yöntemleri
29 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 94 kez okundu.

Kadınların kronik ağrıları ve evde yapılacak tedavi yöntemleri

Dik dururken bile karnınız gevşek duruyor

Karnınızı içinize çekemeyecekmiş gibi hissedersiniz. Karın kaslarınızı o kadar uzun süredir kullanmıyorsunuzdur ki bazıları paslanmıştır. Karın kasları düşündüğünüzden çok daha geniş bir kas takımıdır. Üç tabakası bulunur ve dik oturmak yalnızca üst iki tabakayı çalıştırır, ayrıca eğer bunların üzerinde pörsümüş bir tabaka daha varsa, karnınızı ne kadar çalışırsanız çalıştırın çabalarınızın sonucunu göstermeyecektir.

Çözüm: Tüm gücünüzü toplayın ve birkaç yağ yakıcı egzersiz yapın.


Otururken neredeyse oturduğunuz yere yığılıyorsunuz

Genellikle vücudunuzu bıraktığınızda kendinizi daha rahat hissedersiniz. O kadar kötü bir duruşunuz var ki vücudunuz nasıl düzgün durulacağını hatırlamıyor bile, düzgün durmayı denediğinizde, zorlanıyor ve rahatsız oluyor.

Çözüm: Vücudunuza kendi kendini nasıl dik tutacağını yeniden öğretmeniz gerekir.

Omuzlarınızı kulaklarınıza dek yukarı çekiyorsunuz

Bu bir stres tepkisidir ve omuzlarınızın ve boynunuzun gerilmesine neden olur. Kürek kemiklerinizi bilinçli olarak sırtınıza doğru çekin (belinize doğru çekildiklerini düşünün); eğer boynunuzun civarında aniden bir boşluk hissederseniz, sürekli omuzlarınızı gererek dolaşıyorsunuz demektir.

Çözüm: Üst sırtınızı ve normal şekilde aşağıya çekerek latslarınızı (kollarınızın altındaki kısımlar) çalıştırmanız gerekir.

Duruşunuza bir el atmalısınız

Uzun süre ayakta durduğunuzda, omuzlarınızda geçmeyen bir ağrı, boynunuzda gerginlik ve çekilme hissi, alt sırtınızda sancı mı hissediyorsunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz. Beş kişide ikiden fazlası bir günden daha uzun süren sırt ağrıları çekmektedir. Bu kişilerin yarısında ise, ağrı dört haftadan fazla sürmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git