Karamel Saç Rengi ile uyumlu tenler

Karamel Saç Rengi ile uyumlu tenler

Kadınların değişikliği en çok sevdikleri yerleri hiç kuşkusuz saçlarıdır. Depresyona girdiklerinde saçlarını kestiren kadınlar, hayatlarının belli dönemlerinde radikal değişiklikler yaparak saçlarını daha önce denemedikleri renklere boyatmayı düşünürler. Fakat bu denemeler çoğu zaman tam anlamı ile fiyasko ile sonuçlanır. Bu sebeple saçlarımızı boyatmadan önce boyatmak istediğiniz saç renklerinin kimlere daha çok yakışacağının araştırılması gerekmektedir. Son zamanlarda en popüler saç renkleri arasında karamel ilk sırada yer almaktadır. Bu saç renginin bu denli popüler olmasının temel sebeplerinden birisi pek çok renk tonunun bulunması ve doğal bir görüntü yakalanmasının daha kolay olmasıdır.

Karamel Saç Renginin Avantajları

1-Ülkemizde ki hanımların yüzde doksanının saç rengi kahverengi ve kestanedir. Bu sebeple karamel renk tonları ülkemizdeki kadınların yüzde doksanına hitap etmektedir. Tutmama riski çok az olan bu renklerde doğal görüntü kaybedilmeden, radikal değişimler yapılmadan saç rengi değiştirilmiş olmaktadır.

2-Karamel renginin birden fazla tonu bulunmaktadır. Teninize en uygun rengi seçerek en doğal görünümlü tonu yakalayabilirsiniz.

3-Karemel rengi tek boyama işlemi ile elde edilebilmektedir. Renk tonunu tutturabilmek için saçlarınıza renk açma işlemi uygulanmasına gerek duyulmamaktadır. Böylece saçlarınız çok daha az yıpranmış olacaktır hem de oldukça ekonomik fiyatlara yeni saç renginize kavuşabilirsiniz.

4-3. madde de değinmiş olduğumuz üzere karamel renk tonlarına saçlarınızı boyamak için tek bir işlem yeterlidir. Ekstra açma işlemlerine gerek duyulmamaktadır. Kadınların saçlarını kuaförlerde boyatıyor olmalarının temel sebebi saç rengi açma işlemini beceremiyor olmalarıdır. Açma işlemine gerek olmaması sebebiyle saçlarınızı evde kolaylıkla karamel rengi ve tonlarına boyamanız mümkündür.

5-Karamel saç renklerinde doğal saça oldukça yakın bir renk olması sebebi ile kaşlarınızı boyama ihtiyacı duymazsınız.

Karamel Saç Renkleri ve Ten Renkleri

Hiç kuşkusuz karamel saç boyalarının onlarca farklı tonu bulunmaktadır. Karamel renk tonu seçimini yaparken öncelikle ten rengimize göre seçim yapmamız gerekmektedir. Açık karamel saçların en uygun olduğu kişiler sarışınlardır. Saç tonu ile fazla oynanmadan daha koyu ve doğal bir görüntü yakalanabilir. Solgun yahut çok beyaz bir tene sahipseniz karamel saçlar sizleri daha sıcak ve canlı gösterecektir. Beyaz tenli, karamel saçlara sahip kişilere koyu renkli makyajlar tavsiye etmekteyiz. Bordo ve şarap rengi rujlar, gri ve koyu kahve tonları göz makyajları bu kimseleri çok daha alımlı ve çekici gösterecektir.

Esmer kişiler saçlarını karamele boyatmak istemekteyseler bu kişilere koyu karamel renk önermekteyiz. Bu kişilerin saçlarını açık karamele boyatabilmeleri için renk açma işlemi uygulatmaları gerekebilir. Bu da saçlarını ciddi anlamda yıpratacaktır. Buğday tenli iseniz açık karamel size farklı bir hava katabilir. Esmer insanların ciltleri sarışınlara göre çok daha canlı gözükür. Karamel saçlı esmerlere makyajlarında pembe, turuncu gibi hareketli renkleri kullanmalarını, ışıltılı, simli göz makyajları yapmalarını önermekteyiz.

Karamel saç en çok kimlere yakışır sorusu çok sık sorulmaktadır. Karamel saç renginin en çok yakıştığı kişiler hiç kuşkusuz kumrallardır. Kumral kişilerin doğal görüntüleri kaş rengi ile saç rengi arasında ki uyum bozulmamaktadır. Saçlarını karamel rengine boyatmayı düşünen kumralların pek çoğu radikal değişiklik istemeyen kişilerdir. Kumral kişilerin ten renkleri de karamele uygundur. Karamel ne çok soluk ne de çok canlı ciltleri seven bir renktir. Kumral tenli karamel saçlı hanımlara makyajlarında toprak tonlarını önermekteyiz. Açık kahve tonları göz makyajları, koyu kahve ve kırmızı tonları ise dudak makyajları için mükemmel bir tercih olacaktır. Karamel saçlarda en güzel ve hacimli duran model kesinlikle maşadır. Karamel saçlara sahipseniz bukleli saçlar denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir