fbpx

Kilo vermek için kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın

Kilo vermek için kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın
30 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 107 kez okundu.

Kilo vermek için kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak, iyi bir vücut imajı için ölüm öpücüğü niteliğindedir. Eğer sürekli ünlülerin fotoğraflarına bakıyorsanız ve kendinizi olumsuz bir şekilde onlarla kıyaslıyorsanız birkaç gerçeği burada hatırlatmakta fayda var. Öncelikle ünlülerin çoğu, vücutlarını dergilerde gördüğünüz şekle sokmak için gerçekten çalışırlar ve çok fazla egzersiz yaparlar. Çoğu için bu sabahın 5.00’inde kalkıp koşu yapmak, baş belası birer kişisel eğitmen sahibi olmak, katı bir diyet ve tatlısız bir yaşam sürmek demektir. Eğer onların vücudunu istiyorsanız alın, ama böyle bir çalışma temposuna girmeyi gerçekten istiyor musunuz?

İnsanlar her seferinde diyet fikirlerimi baltalıyor ve hevesimi kursağımda bırakıyor. Bütün yeni fikirler baltalanır bu yüzden yeni coşkularınızı destekleyecek doğru kişileri seçmeniz önemlidir. Size neden işe yaramayacağını, neden başaramayacağınızı ve bunu neden yapmayacağınızı sayıp dökmeye başlayan kişilerden kaçının. Onun yerine, daha önce bunu yapmış kişileri seçin.

Erkek arkadaşım çabalarımı sabote etmeye çalışıyor. Kendini güvensiz hissediyor; belki de muhteşem bir vücuda sahip olduğunuzda onu terk edeceğinizden korkuyor. Sorunun bu olmadığını anlamasını sağlayın ve yaptıklarınız ve ondan bekledikleriniz konusunda taviz vermeyin.

Sizin için bir öneri:  Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, o yere asla varamazsınız. Bu, muhteşem görünmenin anlamına şüpheli ve belirsiz yaklaşmamanız gerektiği anlamına gelir ; muhteşem vücut tanımınızı yapın ve çabalarınızı buna yöneltin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git